Česko pošle pomoc proti ebole za čtyři miliony korun

01.10.2014 12:53

Česká republika pošle do zemí západní Afriky postižených epidemií eboly humanitární pomoc ve výši přes čtyři miliony korun. O rozhodnutí kabinetu dnes informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), podle něhož Česko pošle například ochranné pomůcky nebo rukavice.

Česko pošle pomoc proti ebole za čtyři miliony korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Pomoc v hodnotě 4,14 milionu korun půjde ze zdrojů ministerstev zdravotnictví, vnitra a Státní správy hmotných rezerv. „Půjde o nákup osobních ochranných pracovních pomůcek, jednorázových overalů a rukavic ze zásob Ministerstva vnitra a jednorázových overalů, ochranných brýlí ze zásob Státní správy hmotných rezerv," řekl na tiskové konferenci Sobotka.

Ministerstva zdravotnictví a vnitra může podle premiéra specifikovat i další opatření

„S ohledem na vývoj epidemiologické situace v postižených zemích potrvá podle Světové zdravotnické organizace kritická situace dalších šest až devět měsíců, než se ji podaří stabilizovat. Vláda se proto rozhodla uvolnit na pomoc mezinárodním organizacím, respektive pro poskytnutí budoucí materiální humanitární pomoci dalších 15 milionů korun," doplnila poté vláda v tiskovém prohlášení.

Ministerstva zdravotnictví a vnitra mohou podle premiéra specifikovat i další opatření, jak by ČR mohla pomoci postiženým oblastem. Již dříve do nich Ministerstvo zahraničních věcí skrze organizaci Lékaři bez hranic poslalo tři miliony korun.

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Zatím proti němu neexistuje žádný schválený lék ani vakcína, úmrtnost na nákazu je vysoká. Nemoci ve třech nejpostiženějších zemích - Guineji, Sieře Leone a Libérii - podlehlo již více než 3000 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…