Ravančí se sešel i se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Podle něj bude další diplomatické i ekonomické sbližování s Íránem záviset na pokroku jednání Teheránu se západními mocnostmi o vyřešení sporů okolo kontroverzního íránského jaderného programu, kvůli němuž Západ na středoasijskou zemi uvalil obchodní sankce.
Podnikatelskou misi do Íránu organizuje Hospodářská komora, podle níž se jí zúčastní zástupci více než 20 podniků. Uskuteční se od 13. do 17. září a delegaci povede náměstek Tlapa. Podle něho mají o proniknutí na íránský trh zájem dopravní, strojírenské nebo textilní firmy.
„V případě, že dojde k uvolnění sankčního režimu, bude opravdu důležité být na tomto trhu jako první, navíc české firmy mají Íránu a celé Střední Asii mnoho co nabídnout," poznamenal k chystané cestě podnikatelů prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, který se dnes s Ravančím také setkal. „Máme i na co navazovat, vždyť Írán a Českou republiku pojí historické obchodní vazby, stojící na pevných základech vybudovaných v 60. a 70. letech minulého století," dodal Dlouhý.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav, čtk