Čest práci, pozdravila komunistka diváky ČT. A pak...

29.04.2014 11:30

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) dnes na tiskové konferenci přenášené živě Českou televizí představila některé své kandidáty do Evropského parlamentu. Je mezi nimi i člověk, který před třiceti lety vydal knihu, zabývající se Georgem Orwellem, nebo žena, která svým vyjadřováním připomněla oficiální slovník předlistopadového režimu a která přítomné a televizní diváky přivítala pozdravem „Čest práci“.

Čest práci, pozdravila komunistka diváky ČT. A pak...
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf
reklama

Anketa

Co říkáte na omluvu expremiéra Stanislava Grosse?

hlasovalo: 4609 lidí

Josef Skála, který je na pátém místě kandidátky, se přiznal, že mu vyšlo osm knih. Jedna z nich v roce 1984 vyšla pod názvem „Postřehy a fikce George Orwella". Kandidátka číslo sedm Esma Opravilová by v případě zvolení ráda pracovala ve výboru průmyslovém a dopravním, ale chtěla by se zabývat též otázkami genderové politiky.

Desítka kandidátky, třicetiletý Pavel Janeček, který se živí ekonomickým poradenstvím a příležitostnými překlady, chce řešit nezaměstnanost mladých lidí.

Zřejmě nejoriginálněji působila vysokoškolská učitelka Věra Klontza, která kandiduje za KSČM na osmnáctém místě. Přítomné a diváky pozdravila slovy „Dobrý den a čest práci“ a přiznala, že zastupuje radikální levici. To bylo patrné i z jejího slovníku, který se hemžil slovy jako „imperialismus“, „kapitál“ apod.

Na tiskovce krátce vystoupil také europoslanec Miloslav Randsdorf, který tentokrát kandiduje na prakticky nevolitelném čtvrtém místě.

Lídrem kandidátky pro eurovolby je Kateřina Konečná, dvojkou je stávající europoslanec Jiří Maštálka a trojkou také europoslanec Jaromír Kohlíček.

Ing. Pavel Janeček, BBS(Hons)

  • KSČM
  • Kandidát do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje za KSČM
  • zastupitel města

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

14:31 „Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedly tři dámy – předsedkyně TOP 09 Mar…