Cesta z Babišova otroctví. Pavel Šafr radí, jak se bránit moci oligarchy

28.02.2016 9:34

Šéfredaktor serveru SvobodnéFórum.cz Pavel Šafr se zamyslel nad tím, jak se zbavit hybridního diktátora Andreje Babiše (ANO), aby Čechové nespadli do jeho otroctví.

Cesta z Babišova otroctví. Pavel Šafr radí, jak se bránit moci oligarchy
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

„V horních patrech české politické scény panuje v posledních měsících zděšení a téměř panika. Příčinou není imigrační krize. Příčinou je Andrej Babiš. Tato latentní panika a bezradnost demokratických stran se odehrává ovšem spíše skrytě a za kulisami. Posledním projevem této bezradnosti bylo sobotní jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD, kde se podle našich zdrojů vedení nejsilnější vládní strany v neformální diskuzi radilo o posledních útocích Babišova listu MF DNES na předsedu vlády Sobotku,“ popsal Šafr s tím, že na žádnou strategii však sociální demokraté nepřišli. ČSSD je bezradná a Babišovi se čím dál víc daří prezentovat sociální demokraty jako součást zkorumpované tradiční politiky. 

Původní text ZDE

Šafr se zaměřil i na KDU-ČSL, kde vnímá ministra zemědělství Mariana Jurečku jako neformálního člena hnutí ANO, který s Babišem spolupracuje. „Chytil správný vítr,“ uvedl.
 
„Horečné diskuze o tom, zda a jak se postavit Andreji Babišovi, se vedou přirozeně i v ODS a v TOP 09. Tyto strany oscilují mezi taktikou slabšího a silnějšího odporu vůči oligarchovi. Ten nejsilnější odpor reprezentuje Miroslav Kalousek. Ovšem v obou stranách jsou slyšet pod dojmem vysokých preferencí hnutí ANO také hlasy, že by se proti Babišovi nemělo vystupovat čelně a přímo,“ dodal Šafr. Podle něj atmosféra strachu vládne i v podnikatelské elitě. 
 
„Atomový klub oligarchů, kteří se po odchodu profesionálních vydavatelských domů zmocnili českých médií, není ničím jiným než účelovým kartelem, který omezuje a dusí kritickou žurnalistiku. Výsledkem je, že Křetínského Blesk chválí Andreje Babiše za to, jak tančí s Monikou, nebo že tlačí na zlevnění piva či potravin. Ve spodních patrech mediální pyramidy slouží tomuto spolčení novinářská obec, která ve značné míře rezignovala na poslání svého řemesla bránit veřejnost před mocenskou manipulací. Míra služebnosti, patolízalství, vyčůranosti a zbabělosti je u českých novinářů zcela nevídaná,“ nebral si následně servítky Šafr.
 
Šafr si také všiml slov novináře Janka Kroupy, který před časem upozornil na propojení Andreje Babiše s policií, konkrétně se šéfem elitní policejní složky Robertem Šlachtou.
 
 
A samozřejmě přišla řeč i na elektronickou evidenci tržeb, který by dle Šafra byl sám o sobě legitimním nástrojem daňové kontroly, kdyby nebyl centralizovaný a jehož výstupy by nevedly přímo k nejvyššímu podnikateli v zemi Petru Kellnerovi.
 
„To, co tu ale máme dnes, to již není decentralizovaná korupce a široká spleť mnoha klientelistických vazeb napříč společností. Andrej Babiš pod rouškou boje s korupcí a pod praporem řízení státu jako jediné firmy zaútočil na samotné principy pluralitní společnosti. Místo systému soutěže, konkurence a vyvažování mocí ve státě zde nastoluje centralizovaný kartel politické, ekonomické a mediální moci,“ pokračoval Šafr ve své kritice s tím, že naše situace se blíží mocenskému systému v Putinově Rusku.  Máme tu pomalu ale jistě hybridní diktaturu, která stírá rozdíly mezi autoritářstvím a svobodou a přitom se maskuje formálními znaky demokracie,“ zakončil s radami, jak Babiše zastavit: Demokraté by si dle něj měli například přestat nalhávat, že situace je ještě snesitelná, měl by se zintenzivnit dialog a spolupráce mezi demokratickými politickými stranami, sociální a křesťanští demokraté by měli zvážit otázku rekonstrukce vlády a přestat Babiše legitimizovat.
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi, vtipkoval prezident Zeman. Pak vzkázal nepřizpůsobivým, ať jdou pracovat

16:07 Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi, vtipkoval prezident Zeman. Pak vzkázal nepřizpůsobivým, ať jdou pracovat

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty Ústeckým krajem obec Bečov. Je to jedna z obcí, kd…