Čeští politici vyjadřují soustrast s oběťmi ve Stockholmu

07.04.2017 17:58

Čeští politici vyjadřují soustrast s oběťmi incidentu, při kterém dnes ve Stockholmu najel nákladní automobil do davu lidí. Útoky nejsou a nesmějí být normální, uvedl na twitteru ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL); ministr zahraničí Lubomír Zaorálek napsal, že útoky na nevinné lidi musí skončit. Zprávu přinesla ČTK.

Čeští politici vyjadřují soustrast s oběťmi ve Stockholmu
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.

Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek označil čin za ohavnost, šéf ODS Petr Fiala uvedl, že teroristé neuspějí se svým cílem zastrašit ostatní.

Česká diplomacie vyzvala občany v nouzi, aby se v případě potřeby obraceli na nouzovou linku.

„Upřímnou soustrast obětem a zraněným ve Stockholmu. I když útoky přibývají, není a nesmí to být ‚normální‘. Normální je totiž žít beze strachu,“ uvedl Herman. Incident si podle dosud dostupných informací vyžádal tři mrtvé a mnoho zraněných.

Šéf české diplomacie Zaorálek na twitteru označil zprávy ze Stockholmu za hrozné. „Ohavné útoky na nevinné lidi musí skončit. Pachatelé musí být dopadeni a postaveni před soud,“ uvedl. Fiala napsal, že myslí na oběti. „Teroristé se nás snaží zastrašit, Švédsko je dalším cílem. Neuspěji, teror musíme porazit,“ dodal.

Ženíšek na twitteru napsal, že najet záměrně autem do lidí, s jediným cílem zabíjet nevinné, je ohavnost. „Je mi líto obětí a soucítím se Švédskem!“ uvedl. Místopředseda Úsvitu Marek Černoch uvedl, že je z útoku otřesen. „Modleme se, ať je co nejméně obětí a zraněných. Evropa prožívá opravdu těžké období,“ napsal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

4:42 Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět zodpověděl dotazy, které mu přímo položili čtenáři Parlamentníc…