Chcete Merkelovou? dotázali se Němců. Žádná rajčata, žádná sprostá slova. Přesto je výsledek zajímavý

12. 9. 2017 7:10

Magazín Focus vyzval své čtenáře, aby diskutovali o tom, jestli by měla být Angela Merkelová další čtyři roky kancléřkou. Reakce mnoha diskutérů příliš pozitivní nebyly, byť většina z nich argumentovala slušně a racionálně. Jen nepatrná část z nich si přeje, aby Merkelová pokračovala i v dalším volebním období.

Chcete Merkelovou? dotázali se Němců. Žádná rajčata, žádná sprostá slova. Přesto je výsledek zajímavý
Foto: bundeskanzlerin.de, tan
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová
reklama

„Otázka by spíš měla znít, jestli si můžeme dovolit nechat kancléřku vládnout další čtyři roky. Těch předchozích dvanáct let totiž charakterizuje celá řada fatálních přehmatů, kterých se Merkelová dopustila. Počínaje chybným řešením řecké ekonomické krize, přes rozhodnutí opustit jadernou energii až po uprchlickou krizi. Největší problém vždy spočíval v tom, že o všem rozhoduje kancléřka sama. Jak v Bundestagu, tak na celoevropské úrovni. Kolik takových chyb ještě může naše země unést?“ podivuje se Kai Peters.

Anketa

Půjdete k parlamentním volbám?

98%
hlasovalo: 11646 lidí

S Petersem souhlasí i účastník diskuze Günther Braunert. „Merkelová a její spolupracovníci se dopustili mnoha špatných rozhodnutí. Můžeme zmínit Řecko a záchranu bank, rozdělení společnosti v Německu i celé Evropě, multikulturní imigrace, otevřené hranice a v důsledku toho hrozby terorismu. S následky jejího rozhodnutí otevřít hranice se budeme vypořádávat mnoho let. Její důvěryhodnost byla zničena. Je zoufalé, že zbabělci v CDU i SPD zradili své principy a mlčí. Merkelová je nevolitelná.“

Diskutér Ullrich Mühe připomíná nestálost postojů kancléřky. „30. října 2000 Merkelová v Bundestagu odhodlaně tvrdila, že multikulturní společnost není životaschopný model fungování společnosti. No a 1. prosince 2003 při svém vystoupení v parlamentu zase říkala, že bezpochyby dojde ke zneužití práva na azyl. Hřímala při té příležitosti, že jedinou odpovědí na to může být přísnější kontrola a omezená imigrace. A světe div se, nyní je z ní imigrační kancléřka.“

Celou diskuzi čtenářů máte k dispozici ZDE.


Někteří účastníci diskuze rovnou vyzvali ostatní, aby nevolili celou CDU. „Merkelová by ve své funkci rozhodně neměla pokračovat další čtyři roky. Pokud dosáhne její strana nízkého volebního výsledku, pak může být kancléřka přinucena k rezignaci. Své postavení si zatím drží hlavně díky dobrým volebním výsledkům. To se ale může velmi rychle změnit. Přetavte svoji nenávist do hlasování proti Merkelové a nevolte CDU!“ vybízí Manfred Rummel.

Negativní komentáře se však v některých případech týkají celé současné německé politické garnitury. „Nechci za kancléře Merkelovou, ale ani Schulze. Oba reprezentují politiku, kterou já osobně odmítám. Co paní kancléřka za těch 12 let dokázala? Trh práce vytvořil miliony nízko placených míst, chybná politika bydlení zvýšila nájmy do astronomických výšin, roste chudoba a masová migrace ničí náš sociální systém, dále rostou daně a islamizace země. Navíc kancléřka rozdělila lidi v Německu i Evropě. Pro mě je nejhorší kancléřkou, jakou jsme kdy měli,“ má jasno Christian Schlör.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Josef Provazník
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…