„Na první pohled se zdá, alespoň nám, příslušníkům generace čtyřicet, respektive padesát plus, že se od poslední zásadní změny, kterou do našich životů přinesl pád komunismu na konci osmdesátých let minulého století, až tolik věcí nezměnilo. Za tímto mylným dojmem stojí především fakt, že jsme – v naší střední a západní Evropě – prožili své dosavadní životy v bezprecedentně dlouhém míru a bez skutečně dramatických ekonomických a sociálních otřesů, srovnatelných třeba s velkou hospodářskou krizí z přelomu dvacátých a třicátých let,“ otevírá téma Kovář.
Kovář poukázal, že ve svém komentáři se spíše než nad velkými dějinnými, politickými, ekonomickými, společenskými či technologickými a dalšími proměnami pozastaví nad změnami subtilními. Dodává však, že „lepší výraz než proměny či změny je slovo „ztráty“. „O několika, podotýkám, že pouze o několika příkladech z mnoha bych rád napsal alespoň pár slov,“ píše dále profesor a vybavuje si, že nikomu již dlouho nenapsal dopis či alespoň pohled. „Dnes dopis ve schránce najdeme pouze zřídka, a přijde-li vůbec, znamená nejčastěji nějakou nepříjemnost s úřady,“ podotýká k tomu, jak si společnost odvykla posílat dopisy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak