Chci hlavně kvalitu a zlepšit Události, říká Dvořák o ČT

25.08.2011 18:02

Bývalý šéf TV Nova Petr Dvořák kandiduje na post generálního ředitele České televize a je považován za jednoho z favoritů. A také podle něj by se ČT měla změnit téměř ve všem. Svoje vize upřesnil v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Chci hlavně kvalitu a zlepšit Události, říká Dvořák o ČT
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Petr Dvořák
reklama
„Šeď, neujasněnost ČT1 a ČT2, nedostatek koordinace, nevyužití toho, že ve vícekanálovém prostředí si mají programy navzájem pomáhat. Když se divákovi pořad na hlavním kanálu nelíbí, musím si ho udržet u jiného svého programu; to platí pro komerční i veřejnoprávní média. A nelíbí se mi trestuhodná rezignace na pád Událostí," jmenuje hlavní problémy pro server iDnes.cz Dvořák.


Je hloupost si myslet, že ředitel s politiky nemluví

Zpravodajské pořady podle něj divákům splývají a nenabízejí nic originálního. Politický tlak, který by s sebou mohl přinést, ale jednoznačně odmítá. „Jenom naivní novináři si myslí, že šéfové médií s politiky vůbec nemluví; jejich hlavním úkolem je, aby před vlivem politiků bránili své lidi," říká.

To nejtěžší, co na nového ředitele bude čekat, je nutnost jasně definovat roli ČT1. „Na "dvojce" může experimentovat, a co si ověří, předá na "jedničku"; podstatné je, aby se to diváci vůbec dozvěděli. Marketing není sprosté slovo, ČT nemá divákovi nadbíhat, ale má vědět, co je zač, poznat jeho zvyky, reakce, představy," myslí si Dvořák. Z programů by ale neubíral, naopak by přidal ještě jeden, zaměřený na děti a vzdělávání.

DLOUHODOBÉ SLEDUJEME téma: Česká televize

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…