Chlastá se ve sklepích. Tajemství. Covid v Plzni: Jinak než v Praze

21.10.2020 4:46 | Zprávy
autor: Václav Fiala

Jako po vymření. Tak to vypadá na plzeňském náměstí – a samozřejmě nejen tam. Okolní restaurace a vinárny zavřené, obchůdky prázdné. V potravinách vyhlížejí člověka a v odpoledním čase, kdy tu již z čerstvého zboží, jak se říká, je vymeteno, jsou dnes stohy. Úřednictvo, které chodilo na stravenkami podpořené obědy, je na home office, takže těch pár jídel s sebou si berou spíše manuálně pracující, kteří zase mají poměrně dost hluboko do kapsy. Podivná doba dorazila do měst a městeček. A v metropoli západních Čech je to vidět v přímém přenosu. Navíc region se z příznivých koronavirových čísel vyhoupl jakoby zázrakem, ale v těch negativních konotacích, na přední místo.

Chlastá se ve sklepích. Tajemství. Covid v Plzni: Jinak než v Praze
Foto: Foto: Václav Fiala
Popisek: Před katedrálou sv. Bartoloměje v Plzni

Mládež kalí na privátech nebo ve sklepních místnostech, o kterých se na veřejnosti moc nemluví. Je to takové staré tajemství právovárečných domů, které si majitelé nebo někteří hostinští nechávají jen pro sebe. Bohatá skupina lidí, ovládající řadu podniků, má najednou příjmy víc než nízké. Na „vatu“ nepomýšleli, vždyť od dob divoké privatizace jel „Schwarz systém“ jedna báseň a něco jako EET byl problémek, který přidělal jen malé vrásky. Koronavirus tohle totálně převálcoval.

A pak že se zázraky nedějí!

Na současné západní frontě opravdu není klid. Jednu dobu, a to nejen za první vlny, ale také na přelomu srpna a září, vylétl počet případů na Domažlicku a následně i Klatovsku docela vysoko. Ostatní okresy zůstaly téměř „nepolíbené“. Pak mávnutím čarovného proutku bylo Chodsko, Tachovsko čisté bezmála jako lilie. Zatímco Chebsko na Karlovarsku vykazovalo ornamentně problémy, Plzeňsko se nechalo ukolébat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Dejte si řízek z celeru, chutná podobně.“ Tlak na Čechy, ať už nejedí kapry

18:35 „Dejte si řízek z celeru, chutná podobně.“ Tlak na Čechy, ať už nejedí kapry

„Vánoce bez kapra – Vánoce bez násilí,“ nabádají i tento rok mnozí aktivisté a hovoří o „barbarském …