Chorvatsko: „Moře studený, samý šutr, mořský ježek kam se podíváš." Jasno o viru

06.08.2020 11:50

Čechy předběhli v návštěvách Chorvatska Poláci. Proč? Petr Sokol z Reflexu tvrdí, že jde hned o několik důvodů. Jednak prý pořád existují obavy, že turisté tahají virus zpátky do republiky, dále je zde kampaň na domácí turismus a pak také zklamaní milovníci exotiky. "Moře studený, samý šutr, mořský ježek kam se podíváš," popisuje, co ti, kdo byli zvyklí na stín palem, zažili v Chorvatsku.

Chorvatsko: „Moře studený, samý šutr, mořský ježek kam se podíváš." Jasno o viru
Foto: Repro TYoutube
Popisek: Tunel Karavanky v Chorvatsku
reklama

Podle Petra Sokola z Reflexu se přístup Čechů k oblíbené letní destinaci kvůli koronaviru změnil. Palba dle něho vychází ze dvou extrémů. Jednak od těch, kteří na internetu nemohou dovolenkářům odpustit, že jsou sobečtí a nedokážou si odepřít „koupačku“ v moři. Podle těchto lidí dovolenkáři zanášejí do ČR nákazu, kterou se země svou disciplinovastí skoro zbavila. Navíc je zde vládní kampaň, která chce udržet Čechy doma, aby živili český turismus.

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19068 lidí

Jako další zdroj zdrženlivosti pro cestu do Chorvatska uvádí Petr Sokol informace o počtu nakažených. I přesto, že situace v zemi je údajně lepší než v České republice, mediální obraz na začátku léta se podle něho vytvořil opačný.

Kvůli těmto faktorům se do Chorvatska vydalo méně Čechů než dříve a kampaň na domácí dovolenou prý slaví úspěch. „Zatímco Němců a Slovinců přijelo k moři 90 % loňského, předvirového čísla, Češi v červenci klesli ve stejném údaji k 70 %, takže nás předehnali ještě i Poláci,“ uvádí autor a dodává, že ve skutečnosti je v Chorvatsku českých „štamgastů“ ještě méně. A to proto, protože se do této země vydali i ti, kteří by jinak cestovali dál za větší exotikou.

Fotogalerie: - Havlův svetr i oblek Jakeše

Výstava Sametová revoluce: Říká se jí sametová v N...
Výstava Sametová revoluce: Říká se jí sametová v N...
Oblek generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše
Výstava Sametová revoluce: Říká se jí sametová v N...
Výstava Sametová revoluce: Říká se jí sametová v N...
Výstava Sametová revoluce: Říká se jí sametová v N...

Právě ti prý vytvářejí v Česku další „antichorvatský tábor“, z něhož Sokol cituje Petra Nevečeřala: „V naprostém zoufalství, z nemožnosti zalehnout po ‚delším‘ letu pod ohnuté palmy, řekl jsem: Tak jo - Chorvatsko. Autem. Už to nikdy neudělám. Nikdy. Prostě ne a ne a ne a ne! Poměr výkon a cena = 10 dní na Maledivách nebo 15 dní v Thajsku. Moře studený, samý šutr, mořský ježek kam se podíváš.“ Sokol dodává, že Jadranské moře se díky koronaviru opravdu nezměnilo v Indický oceán. Ale ti, kteří na Chorvatsku mají rádi možnost se domluvit slovanským jazykem, dostupnost autem a blízkost, ti podle něj nemají důvod nepřijet.

Jak uvádí Echo24, v Chorvatsku se pravděpodobně nakazilo virem 24 Čechů, ale podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové jsou v počtu nakažených importy ze zahraničí naprosto zanedbatelné. Nicméně, jedná se zatím o nejvyšší číslo. V prvních dvouch červencových týdnech si koronavirus přivezli z Chorvatska pouze dva lidé, ve třetím týdnu čtyři, v posledním šest, ale od 28.7. do 4.8. se jedná právě o oněch zmíněných 24 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

18:41 Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) natočil další „Čau lidi“. Ze všech sil propagoval aplikaci e-roušk…