Chorvatsko: „Moře studený, samý šutr, mořský ježek kam se podíváš." Jasno o viru

06.08.2020 11:50 | Zprávy

Čechy předběhli v návštěvách Chorvatska Poláci. Proč? Petr Sokol z Reflexu tvrdí, že jde hned o několik důvodů. Jednak prý pořád existují obavy, že turisté tahají virus zpátky do republiky, dále je zde kampaň na domácí turismus a pak také zklamaní milovníci exotiky. "Moře studený, samý šutr, mořský ježek kam se podíváš," popisuje, co ti, kdo byli zvyklí na stín palem, zažili v Chorvatsku.

Chorvatsko: „Moře studený, samý šutr, mořský ježek kam se podíváš." Jasno o viru
Foto: Repro TYoutube
Popisek: Tunel Karavanky v Chorvatsku

Podle Petra Sokola z Reflexu se přístup Čechů k oblíbené letní destinaci kvůli koronaviru změnil. Palba dle něho vychází ze dvou extrémů. Jednak od těch, kteří na internetu nemohou dovolenkářům odpustit, že jsou sobečtí a nedokážou si odepřít „koupačku“ v moři. Podle těchto lidí dovolenkáři zanášejí do ČR nákazu, kterou se země svou disciplinovastí skoro zbavila. Navíc je zde vládní kampaň, která chce udržet Čechy doma, aby živili český turismus.

Jako další zdroj zdrženlivosti pro cestu do Chorvatska uvádí Petr Sokol informace o počtu nakažených. I přesto, že situace v zemi je údajně lepší než v České republice, mediální obraz na začátku léta se podle něho vytvořil opačný.

Kvůli těmto faktorům se do Chorvatska vydalo méně Čechů než dříve a kampaň na domácí dovolenou prý slaví úspěch. „Zatímco Němců a Slovinců přijelo k moři 90 % loňského, předvirového čísla, Češi v červenci klesli ve stejném údaji k 70 %, takže nás předehnali ještě i Poláci,“ uvádí autor a dodává, že ve skutečnosti je v Chorvatsku českých „štamgastů“ ještě méně. A to proto, protože se do této země vydali i ti, kteří by jinak cestovali dál za větší exotikou.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…