Chovanec brání svůj titul: Podle vedení ZČU jsem vystudoval v souladu s předpisy

10.01.2014 14:12

Místopředseda ČSSD Milan Chovanec se v pátek vyjádřil ke spekulacím, které se objevují v souvislosti s jeho rozhodnutím neužívat při výkonu veřejných funkcí titul bakalář, který získal na Právnické fakultě Západočeské univerzity. Prezident Miloš Zeman během páteční tiskové konference poukázal, že jeden z adeptů na ministry má pochybně získaný titul z plzeňských práv.

Chovanec brání svůj titul: Podle vedení ZČU jsem vystudoval v souladu s předpisy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec

Podle Chovance se jedná o starou záležitost: „Předesílám, že jde o záležitost několik let starou, která bylo opakovaně publikována a je dostatečně veřejně známa. Od té doby jsem opakovaně a vždy úspěšně prošel testem voličské důvěry.“

Ke studiu se Chovanec dostal v rámci kurzu celoživotního vzdělávání v letech 2007 až 2008. „Vedení školy následně rozhodlo, že všichni úspěšní absolventi mohou pokračovat v řádném studiu s tím, že budou zařazeni do 3. ročníku bakalářského studia Veřejná správa na Právnické fakultě ZČU. O rok později jsem toto studium ukončil obhajobou bakalářské práce,“ vysvětlil Chovanec.

Bakalářský titul nebudu užívat po dobu výkonu veřejných funkcí

Místopředseda ČSSD poukázal, že okolnosti jeho studia byly opakovaně prověřeny. Současné vedení pak konstatovalo, že studium absolvoval v souladu s předpisy.

„Přesto jsem se rozhodl na obecné pochybnosti o tom, zdali kurs celoživotního vzdělávání je relevantní náhradou za dva roky studia, reagovat tak, že bakalářský titul nebudu užívat po dobu výkonu veřejných funkcí,“ uzavřel Chovanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…