Chovanec láká mladé lékaře: Nechoďte do zahraničí, pojďte raději pracovat pro vnitro

27.03.2017 16:42

Mladé lékaře, z nichž mnozí po vystudování nemají jistotu zaměstnání a někteří pošilhávají po práci v zahraničí, láká do svých služeb ministerstvo vnitra. Informuje o tom dnešní Právo.

Chovanec láká mladé lékaře: Nechoďte do zahraničí, pojďte raději pracovat pro vnitro
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

To píše o tom, že o práci ve Zdravotnickém zařízení MV ČR v poslední době stoupl zájem. Doktory láká nejen na možnost získání atestace, ale také na situace, které by v běžné nemocnici zřejmě nezažili: například na možnost ohledávání těl obětí zločinů.

„Jen za poslední měsíc jsme evidovali tři mladé lékaře, kteří by u nás chtěli pracovat. Nenabízíme vysoký plat, ale perspektivu a zajímavou práci,“ řekl Právu ředitel zařízení Jan Louška.

„Potkávají se se zajímavými situacemi. Mohou se účastnit bezpečnostních akcí, společně s policisty pracovat na objasňování trestných činů. Stereotyp je rozhodně nečeká,“ uvedl.

Náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce sociálního a zdravotnického zabezpečení Monika Pálková doplnila, že zařízení se modernizací ordinací, řízením práce a komunikací mění v instituci, o kterou je mezi lékaři, i těmi mladými, zájem.

„Příchodem nových lékařů se jejich průměrný věk snížil zhruba o tři roky,“ citoval list Pálkovou.

List jako příklad takového lékaře uvádí Lukáše Revendu. „Proti nemocnici je zde výhoda pevné pracovní doby, absence nočních služeb a víkendů,“ řekl. Lukáš Revenda patří k těm, kteří se zapojili do výroby nového ambulantního softwaru.

Na ohledávání mrtvol v jeho případě zatím nedošlo. „Zatím to nedělám, ale mrtvola by doktora rozhodit neměla. Naopak dobře provedené ohledání je pro případné objasnění trestného činu velmi důležité,“ řekl Právu.

Jeho slova potvrzuje i ředitel Louška. „Ohledávání těl je profesní specializace. Obor, na který se dlouhodobě musíte připravovat. Kvalitních lékařů, kteří ohledávají mrtvoly, u nás není mnoho. Lékař, který u nás působí, se k tomu může dostat, je to pro něj zajímavý benefit navíc,“ řekl.

Vnitro navíc do svých lékařů pumpuje víc peněz. „Povedlo se nám dostat do systému dvacet milionů navíc. Upravujeme prostory, máme několik vytipovaných ordinací, které budeme modernizovat,“ uvedl Louška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podříznu tě! Mašinové si zaslouží úctu, uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci

15:46 Podříznu tě! Mašinové si zaslouží úctu, uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci

Lumír Němec v půli září vyjádřil názor, že si bratři Ctirad a Josef Mašínovi zaslouží naši úctu, pro…