Chovanec navštívil uprchlíky v Bělé. Z toho, co začali potom vyvádět, dost mrazí

31. 7. 2015 16:15

Ministerstvo vnitra posílí policejní ochranu v zařízení pro zajištění cizinců v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku, odkud se ve čtvrtek pokusilo uprchnout přes 50 běženců. Cizinci se podle ministra dožadují propuštění, chtějí do Německa. Usilují také o vrácení mobilních telefonů a hotovosti. A teď demolují prostory, které jim jsou určeny.

Chovanec navštívil uprchlíky v Bělé. Z toho, co začali potom vyvádět, dost mrazí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec

Běženci se ve čtvrtek vzbouřili, v prostoru pro vycházky vytrhli dvě branky, ale nepodařilo se jim poškodit oplocení areálu a nikdo neuprchl. Různé formy protestů jsou v tomto zařízení podle policie časté, běženci například drží hladovky nebo se snaží sebepoškozovat, protože v táboře nechtějí být a nechtějí být eskortováni zpět do země, ze které uprchli. Mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová prohlásila, že cizinci v zařízení nijak nestrádají, mají možnost si zatelefonovat i nakoupit.

Když jim ministr Chovanec vzkázal, že toto rozhodnutí není na nich a že musejí respektovat naše zákony, začali se bouřit a demolují zařízení, které obývají – šéf resortu vnitra ale zůstal neoblomný. „Ti lidé, kteří tady jsou, si musejí uvědomit, že přišli do cizí země, jsou tu na návštěvě a musejí dodržovat zákony České republiky,“ dodal ministr. Podle informací České televize na místo dorazil dokonce i policejní vrtulník a situaci monitoruje.

Protesty cizinců ale nejsou nic nového. Nikoli poprvé dochází k tomu, že běženci drží hladovku a dávají jinak najevo, že nechtějí být deportováni. K dokreslení celé situace je třeba říci, že obyvatelé Bělé zaznamenali zvýšenou aktivitu policie, ale jinak se to jejich života nedotklo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

8:45 Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

ROZHOVOR „To, že se spolupráce mezi Českou republikou a Tchaj-wanem promítne do výměny studentů, je …