Chovanec se Sobotkou plánovali, kolik by měla dostávat od státu pošta. Miliarda ročně prý postačí

05.08.2014 18:37

Česká pošta by měla dostávat od státu na provoz ztrátových poboček ideálně okolo jedné miliardy korun ročně. Po setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) to uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Připustil však, že ve skutečnosti zřejmě pošta dostane méně.

Chovanec se Sobotkou plánovali, kolik by měla dostávat od státu pošta. Miliarda ročně prý postačí
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec
reklama

„Bude to ještě předmětem diskuse s ministrem financí a v rámci koalice. My předložíme jasný výpočet, který tu částku odůvodní. Ideál je kolem miliardy, ale nepředpokládám, že se nám tu částku podaří dosáhnout," uvedl Milan Chovanec. S návrhem chce přijít na podzim.

Podle premiéra by se na dotování ztrátové pobočkové sítě mohly podílet i kraje, stejně jako je to například v železniční osobní dopravě. „Cílem je zajistit zachování sítě poboček České pošty zejména ve venkovských oblastech," uvedl Bohuslav Sobotka s tím, že starostové menších obcí i hejtmani požadují po vládě zachování pobočkové sítě a také vhodnou otevírací dobu poboček.

Na podzim chce Ministerstvo vnitra podniknout kroky k zastavení transformace pošty na akciovou společnost. Podle Sobotky nehodlá vláda poštu privatizovat a naopak jí chce umožnit nakládat se svým majetkem, což transformační proces omezoval. Pošta by také měla zlepšit své hospodaření i pracovní podmínky pro zaměstnance.

Pošta se podle Chovance pečlivě připravuje na tendr na bankovní služby, zvažuje všechny varianty včetně získání bankovní licence. Pošta podle něj musí nacházet nové příležitosti. Zmínil například možnost centrálního nákupu pro stát nebo provozování tzv. účtenkové loterie po zavedení registračních pokladen. Sobotka považuje za zajímavý směr úvahy distribuci volně dostupných léků prostřednictvím pošty. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…