Chovanec si věří: Klidně půjdu i na detektor lži

23.08.2015 21:14

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) vidí určitou podobnost mezi lánskou schůzkou s prezidentem Zemanem a aktuální situací kolem České pošty. Svým způsobem je spojují média. Ministr vnitra je rád, že o situaci v České poště jednala Bezpečnostní rada státu. Ačkoli je opakovaně zmiňováno i ministrovo jméno, je si natolik jist tím, že nemá s případem nic společného, že by šel třeba i na detektor lži.

Chovanec si věří: Klidně půjdu i na detektor lži
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka a Milan Chovanec

Ministr vnitra Milan Chovanec za poslední dobu nejméně dvakrát výrazně ovlivnil politické dění v Česku. Poprvé to bylo na tzv. lánské schůzce s prezidentem Zemanem, která byla spojena s pokusem sesadit Bohuslava Sobotku z pozice předsedy ČSSD. Druhým případem je kauza České pošty a podnikatele Lukáše Čadka, která může teoreticky skončit pádem vlády.

„Protože jak lánské schůzce, tak dnešnímu příběhu pana Čadka média vytvořila vlastní život, se kterým se velice těžko bojuje. Nota bene když splníte občanskou povinnost, podáte bezodkladně trestní oznámení a musíte o všech těch věcech mlčet, aby policie měla dost času rozkrýt pozadí toho příběhu. Takže o politickou kariéru se moc nebojím. V tomto případě jsme si byli od počátku jisti, jaký je to příběh a kam směřuje,“ konstatoval šéf resortu vnitra pro server Týden.cz.

Je si natolik jist tím, co říká, že by prý klidně šel i na detektor lži. V jeho prospěch mluví to, že na podezřelou kauzu sám upozornil. Je navíc rád, že se situací v České poště zabývala i Bezpečnostní rada státu. Byl by totiž velmi nerad, kdyby v České poště došlo k jakémukoli „průšvihu“, který by museli řešit současní ministři či jejich nástupci. Ví prý, o čem mluví, protože kabinet Bohuslava Sobotky musí napravovat řadu neřešených problémů z minulosti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …