Chtějí se Lessyho zbavit, říká Bublan. Kubera: Žabomyší války

17.07.2012 22:29

V pořadu Události, komentáře diskutovali senátor Jaroslav Kubera (ODS) a poslanec František Bublan (ČSSD) o napětí mezi policejním prezidentem Petrem Lessym a koaličními špičkami. Situaci okomentoval bezpečnostní analytik serveru Česká pozice Jan Schneider.

Chtějí se Lessyho zbavit, říká Bublan. Kubera: Žabomyší války
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Bublan
reklama

„Nevidím důvod k takovémuto vyjádření,“ řekl k Nečasovým slovům Bublan. Podle něj měl premiér Lessyho naopak pochválit. „Jako občana mě velmi znepokojuje eskalace takových žabomyších válek,“ vyjádřil se Kubera a všechny vyzval, aby se uklidnili.

Nevím, jak to vysvětlit voličům, říká Kubera

„Já mám plnou hlavu senátních voleb a vůbec nevím, jak tohle budu voličům vysvětlovat,“ uvedl Kubera. Prohlásil, že si každý nahrává každého a nikdo nevěří nikomu. „Veřejnost je znechucená, měli bychom řešit mnohem důležitější problémy,“ dodal senátor. „Je známo, že mezi panem plukovníkem Lessym a ministrem Kubicem není dobrá atmosféra,“ myslí si Bublan.

„Je normální, že opozice využívá každou takovouto věc k útoku na vládu,“ říká Kubera. Podle něj by se ale měli všichni snažit vrátit politice důvěru. Podle něj je nesmysl, že by ODS nebo TOP 09 mohly ovládat policii. „Policisté vyšetřují, soudy soudí...“ jmenoval senátor.

Bublan nesouhlasí. „Musíme se podívat na to, kdo toto všechno vyvolal. Pan ministr Kalousek udělal kobercový nálet na policii,“ argumentoval. „Ten dopis Petra Lessyho je na prosto neutrální a naprosto v pořádku a to, že ho vydal, o něčem svědčí. O tom, že musí čelit nějakým tlakům,“ řekl k tomu Schneider.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…