Chtějí zednáři ovládnout svět? Mluvil o tom mistr zednářské lóže

12.05.2019 21:02

O tajemstvích zednářských lóží toho bylo napsáno již hodně. Řada konspirátorů dodnes věří, že svobodní zednáři jsou tajemnou skupinou, která stojí ve stínech a řídí svět. Mistr zednářské Lóže Národ Libor Adamec prozradil, jak je to doopravdy.

Chtějí zednáři ovládnout svět? Mluvil o tom mistr zednářské lóže
Foto: tan
Popisek: Svobodní zednáři

Název zednářů se odvozuje od cechů zedníků a stavitelů. O jejich tajemném vlivu na společenské dění se spekuluje stovky let. V českých zemích zednáři založili svou první lóži v 18. století.

Podle Libora Adamce je pro každého zednáře důležitá zejména práce sama na sobě. Člen lóže by se měl stále zdokonalovat. Obrazně řečeno by se měl měnit ve stále dokonalejší krychlí, aby se mohl stát součástí stavby chrámu lidskosti. Dokonalá krychle je pro zednáře ideálem, kterého se snaží dosáhnout.

Spíše než tajnou společností jsou zednáři společností tajemnou a svá tajemství si pečlivě střeží. Když jde proti vám zednář na ulici, prý ho nepoznáte. Zednáři mají způsoby, jak se vzájemně poznat, ale neprozrazují je.

A co politika? Debatují zednáři mezi sebou o politice? „Diskuse o politice v lóži nevedeme. Ty jsou zakázané,“ prozradil Adamec v rozhovoru s Danielou Drtinovou v internetové televizi DVTV s tím, že kdyby o nějakém politikovi věděl, že je zároveň zednář, bude to pro něj malé plus, neboť se domnívá, že aby se člověk mohl stát zednářem, musí prokázat určité morální kvality. „To, co je vnitřním tajemstvím řádu, je prakticky nesdělitelné,“ řekl mistr lóže.

Není prý pravda, že by zednáři toužili po ovládnutí světa. Konspirátoři to sice mnohdy naznačují, ale jejich úvahy je podle Adamce třeba brát s rezervou.

„Nechci nikoho urazit, ale je to o tom, aby si v dnešní době mnoha informací každý zvážil, zda to, co čte, je opravdu pravda. My jsme byli zvyklí, že člověk věděl, že čte nějakou blbost, protože je prvního dubna. Dnes mám pocit, že člověk musí s touto obezřetností číst zprávy, minimálně od některých médií, po celý rok,“ doporučil svým spoluobčanům mistr.

Není bez zajímavosti, že jsou mezi zednáři zakázány také debaty o náboženství. Členy se prý stávají členové různých náboženství. A pokud je snad katolická církev vůči zednářům zaujatá, což naznačují určité texty z minulosti, tak obráceně to prý neplatí.

Mezi zednáře patřili druhý československý prezident Edvard Beneš, syn zakladatele tohoto státu T. G. Masaryka Jan Masaryk, spisovatel Karel Čapek a další osobnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT mě terorizuje! nadával Babiš. Ale pak si vzpomněl, co uvedla TV Nova... Byla legrace

10:42 ČT mě terorizuje! nadával Babiš. Ale pak si vzpomněl, co uvedla TV Nova... Byla legrace

Trvalo delší dobu, než se po vyhlášení výsledků eurovoleb objevil ve štábu hnutí ANO před kamerami A…