Chudáci děti a učitelé. Rouškový chaos. Černochové došla trpělivost s Vojtěchem

21. 8. 2020 14:56

Poslankyni Janě Černochové (ODS) došla trpělivost s tím, jak Ministerstvo zdravotnictví ze dne na den mění pravidla pro nošení roušek. Jednání ministra Adama Vojtěcha (za ANO) nazvala amatérismem a premiér Andrej Babiš (ANO) a „jeho parta“ by si měli už uvědomit, že se tímto způsobem nemohou chovat. „Tohle už hraničí se šikanou,“ zlobí se politička, podle níž „je snad lepší čelit viru než populistickým politikům“.

Chudáci děti a učitelé. Rouškový chaos. Černochové došla trpělivost s Vojtěchem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová
reklama

„Adam Vojtěch – ‚odvolávám, co jsem odvolal... slibuji, co jsem slíbil‘. Ten amatérismus mi fakt pije krev!“ napsala Černochová úvodem svého facebookového komentáře.

Anketa

Měl by se omezit či zdanit odtok zisků nadnárodních firem z České republiky?

98%
2%
hlasovalo: 21272 lidí

Protože ve středu Ministerstvo zdravotnictví na základě doporučení epidemiologů oznámilo, že od 1. září se opět zavádí povinné nošení roušek, a to i ve školách mimo třídy, rozjely se velké přípravy. Černochová na základě toho měla setkání s řediteli základních a mateřských škol. „Diskutovali jsme o nových opatřeních Ministerstva zdravotnictví, která dnes ‚ještě‘ dopoledne platila. Řešili jsme zásoby roušek, štítů, dezinfekcí, teploměrů. Ptali jsme se, co ještě dalšího může naše městská část pro školky a školy v téhle složité době udělat," přiblížila.

„Debatovali jsme o rouškách na chodbách, ve třídách, v jídelně, na kroužcích, v šatnách, přístup rodičů a nepedagogických pracovníků do školských zařízení, dezinfikování prostor škol... A věřte, že tohle vyřešit byl trochu ježek v kleci,“ zdůraznila.

Ale během pár hodin se to zase úplně změnilo a roušky zde povinné nejsou.

„A ejhle, co platilo dnes dopoledne... to, kvůli čemu si od posledního vyjádření ministra zdravotnictví všichni zaměstnanci školských zařízení, jejich zřizovatelé, ale i rodiče a děti tolik lámali hlavu... snažili se nové, na poslední chvíli zveřejněné informace rychle vstřebat, pochopit, přizpůsobit tomu třeba i nové školní řády... To už zase odpoledne neplatí?! “ rozčílila se poslankyně.

„Jsem trpělivost sama, ale uvědomuje si premiér a ‚jeho parta‘, že takhle se k lidem nemohou chovat? A jaký má na to názor ministr školství? Zastane se už konečně svého resortu?“ tázala se Černochová. Poslankyně věří, že ředitelé a pedagogové ve školách i školkách s vypětím posledních sil i tohle zvládnou.

Nerozumí však tomu, proč vůbec musí tohle vše podstupovat: „Tohle už hraničí se šiikanou. Školství je v naší městské části mým resortem a opravdu musím říct, že jsem neskutečně naštvaná! Naštvaná, že místo toho, aby naši pedagogové měli čas a prostor na přípravu výuky, musí skákat – jak někdo bez udání relevantních důvodů pískne. Dochází mi trpělivost,“ pokračovala Černochová.

„Nechci se rouhat, ale někdy je snad lepší čelit viru než nevypočitatelným a populistickým politikům, kteří mění svá rozhodnutí a životy lidí podle ‚průzkumu veřejnosti‘, co myslíte?“ shrnula závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…