Chuť útočit u pravicových radikálů roste, varuje německá policie. Hlavně na uprchlíky

11.02.2016 10:52

V Německu skutečně rapidně narostl počet útoků namířených proti ubytovnám určeným pro běžence. Ve srovnání s lety 2014 a 2015 se v loňském roce počet útoků zečtyřnásobil. A to není vše. Významně narostla také chuť pravicových radikálů fyzicky útočit na jiné lidi. Strana Die Linke upozorňuje, že je situace ještě horší, než tvrdí úřady.

Chuť útočit u pravicových radikálů roste, varuje německá policie. Hlavně na uprchlíky
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.
reklama

„Počet trestných činů s krajně pravicovým pozadím v Německu loni ve srovnání s rokem 2014 vzrostl téměř o třetinu. Bezpečnostní složky v zemi v loňském roce zaregistrovaly celkem 13 846 trestných činů s krajně pravicovou motivací. ... Většina těch, které byly násilné, měla xenofobní podtext,“ píše ČTK s odvoláním na agenturu DPA.

V obecné rovině lze říci, že v poslední době vzrostla ochota pravicových radikálů k páchání násilností. V roce 2015 bylo při útocích zraněno 691 lidí. O rok dříve to bylo „jen“ 431 osob. Především německá levice prohlašuje, že je to velmi nebezpečný trend, který je ve skutečnosti ještě výraznější, než tvrdí úřady. „Podle mých zkušeností se čísla po dodatečných hlášeních spolkové a zemské policie zdvojnásobí,“ upozornila poslankyně opoziční Die Linke Petra Pauová.

Celou zprávu naleznete zde

Spolkový kriminální úřad (BKA) upozornil, že v loňském roce narostl počet útoků na zařízení pro uprchlíky. Zatímco v roce 2015 došlo k více než devíti stovkám podobných trestných činů, v roce 2014 to byly jen necelé dvě stovky.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…