Chystá se vítání Miloše Vystrčila na letišti v Praze

31.08.2020 14:51

Ze skupiny příznivců Milionu chvilek se ozývají ódy na cestu šéfa Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. „Až se vrátí česká mise z Tchaj-wanu, měli bychom ji všichni na letišti přivítat. Co říkáte? Potleskem a květinami,“ objevilo se ve skupině sdružující příznivce iniciativy a lidé si nápad pochvalují. Přišlo i řešení pro ty, kteří se zrovna budou nacházet v práci.

Chystá se vítání Miloše Vystrčila na letišti v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil
reklama

Anketa

Jsme zadlužení a příspěvek 5 tisíc Kč pro důchodce si nemůžeme dovolit, řekla předsedkyně TOP 09 Pekarová. Má pravdu?

13%
87%
hlasovalo: 17132 lidí
Příspěvek o uvítání tchajwanské delegace od uživatelky Světly Magni se po sdílení ve chvilkové skupině setkal s nadšením. „Ráda sdílím, a i když se do Prahy nedostanu, tleskat mohu i tam, kde jsem,“ připojila k příspěvku ve skupině Alena Benešová.

Skupina, ve které příspěvek přistál, sdružuje přátele a fanoušky iniciativy Milion chvilek pro demokracii a slouží k diskusi o stavu politiky, společnosti a demokracie v naší zemi.

„Konečně nějaká smysluplná akce, bravo,“ hodnotí vícero lidí pod příspěvkem.

„Krásný nápad, ať se komunisté poserou,“ sneslo se od uživatele Jaroslava Kosatky.

Problémem však může být, že příznivci Milionu chvilek netuší, kdy se tchajwanská delegace vrátí. Spoléhají tak na pomoc od senátora Tomáše Goláně. Návrat je plánovaný na 5. září.

A co pokud bude někdo v daný čas v práci? „Tak můžeme všichni tleskat tam, kde zrovna budeme,“ radí komentující Alena Benešová.

Příspěvek o uvítání delegace již ohodnotilo palcem nahoru 846 lidí a 46 příspěvek sdílelo. Nápad se zamlouvá i poslanci Ondřeji Profantovi z Pirátské strany, jenž jej také podpořil.

Sám Vystrčil příznivce skupiny jistě potěšil i ve svém proslovu z Tchaj-wanu, v němž ocenil současné aktivity spolku Milion chvilek pro demokracii a připomněl odkaz Václava Havla.

Předseda Senátu v něm uvítal, že dnešním mladým lidem není lhostejný osud demokracie. Ocenil, jak Tchajwanci bojují o svou demokracii i s velkým bratrem za zády. To je zkušenost, kterou mají Češi a Tchajwanci společnou. „Rozumíme vám a stojíme při vás,“ uvedl Vystrčil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…