Církve požádaly státní úřad už o 168 staveb a zhruba 6000 pozemků

02.03.2014 8:55 | Zprávy
autor: nem, čtk

Církevní společnosti v rámci restitucí požádaly Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), aby jim vydal 168 staveb a více než 6000 pozemků. Na úřad směřovala necelá pětina z celkového počtu 4982 výzev, v nichž se církve domáhají 107.821 pozemků a 1810 staveb. ÚZSVM k doručeným výzvám ve své výroční zprávě za loňský rok uvedl, že výzvy na vydání 954 nemovitostí příslušely jiným institucím, jimž je obratem přeposlal.

Církve požádaly státní úřad už o 168 staveb a zhruba 6000 pozemků
Foto: hns
Popisek: Církevní restituce, ilustrační koláž

Úřad pro zastupování státu rovněž uvedl bez bližších podrobností, že před koncem roku církvím vydal deset pozemků o celkové výměře 1,2 hektaru a jednu stavbu v celkové účetní ceně 10,7 milionu korun.

Nejvíce výzev od církví, a to 2780, evidoval Státní pozemkový úřad, Lesy České republiky jich obdržely 1851. Kromě lesů a polností požádaly církevní společnosti také o vydání některých památek, například o kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, hrad Bouzov, klášter Porta Coeli v Předklášteří, Sázavský klášter a zámky Týniště, ve Žďáru nad Sázavou či v Kroměříži.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Kmotři

Jak je podle vás možné, že tu vládnou stále kmotři, jak sama tvrdíte? Co je podle vás špatně? Nemyslím fakt, že vládnou, ale jak je to možné? Nejde tomu zabránit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maňásci. Politické školení na cenách Anděl neprošlo jen tak

4:44 Maňásci. Politické školení na cenách Anděl neprošlo jen tak

James Cole, Jakub Jirásek, Yasha 96 a další umělci využili přímého přenosu předávání hudebních cen A…