Člen ČSSD útočí na Mynáře: Pane kancléři, odstupte

29.09.2013 18:44 | Zprávy
autor: nem

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář se nemůže účastnit některých důležitých jednání, protože nemá bezpečnostní prověrku. Tvrdí, že to nepředstavuje žádný problém ve výkonu jeho funkce. Bezpečnostní expert ČSSD a lídr stranické kandidátky ve Zlínském kraji Antonín Seďa je však opačného názoru a Mynáře dokonce vyzývá k odchodu z funkce. Na jeho postoj upozornil server Týden.cz.

Člen ČSSD útočí na Mynáře: Pane kancléři, odstupte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář

"Je neslýchané, aby nejvyšší státní úředník neměl prověrku na přísně tajné či tajné, a to i tehdy, když to prezidentovi nevadí. V zavedených demokraciích je nemyslitelné, aby nejvyšší státní úředník tuto bezpečnostní prověrku neměl,“ píše Seďa na svém profilu na Facebooku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

12:11 Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

Nejdříve šílenci, pak proroci, pak časní příznivci a nakonec všichni, i ti, kdo přišli pozdě. Advoká…