Člověk je muž nebo žena, nic mezi tím. K čemu nás to veřejnoprávní televize vychovává? Poslanec Foldyna se rozčiluje nad seriálovým transsexuálem

17.02.2019 7:39

Poslanec Jaroslav Foldyna se před pár dny rozzlobil kvůli Dáše, jedné z postav populárního seriálu České televize Most!. Co Foldynu rozzlobilo? Dáša je transsexuál a zákonodárce za ČSSD má dojem, že především dětem a mladým lidem se skrze tuto postavu cosi podsouvá. Dochází k destrukci tradičních hodnot a tradiční rodiny. V rozhovoru pro server Lidovky.cz to uvedl místopředseda ČSSD.

Člověk je muž nebo žena, nic mezi tím. K čemu nás to veřejnoprávní televize vychovává? Poslanec Foldyna se rozčiluje nad seriálovým transsexuálem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

„Člověk je buď muž nebo žena. Nic mezi tím není,“ zdůraznil poslanec Foldyna. Seriál České televize však ukazuje, že člověk vlastně může být i něco mezi tím. Veřejnoprávní televize k tomu populaci vychová. Být transsexuálem není podle Foldyny nic běžného, ať už nám ČT tvrdí, co chce.

„Já jsem to pochopil, že to je výchovná televize. Žil jsem třicet let v režimu, který mě takto vychovával. A tenhle režim má zase neomarxistické postoje a také nás chce vychovávat. Rozumím tomu, jenom jsem se nad tím pozastavil. Nechci s tím bojovat. Jenom se mi to nelíbí. Mám svůj postoj a pohled na tu věc“.

Foldynovi se zkrátka zdá, že ČT podsouvá lidem jeden správný názor. A kdo si o tomto správném názoru dovolí pochybovat, je zkritizován. Poslanec přesto odmítá přistupovat na takové chování.

„Muž a žena jsou dvě základní hodnoty a oni mají děti. Na těchto dvou věcech stojí svět, společnost a státy. Nevím, jestli to teď srovnám správně, ale když budete chovat psa, boxera nebo dobrmana, a on má něco jiného, než má standard, tak vám ho vyřadí z chovu. Sice s ním chodíte ven, máte ho rád, ale nejdete s ním na výstavu,“ řekl Foldyna.

Pokud nebudou mít rodiny děti, naši společnost čeká zánik. Foldyna v této souvislosti připomněl, že dva muži či dvě ženy spolu přirozenou cestou děti mít nemohou a právě proto je třeba klást důraz na tradiční rodiny. A tento seriál tomu nepomáhá. Nějaký kluk, který ho dnes sleduje, si ve 12 letech řekne, že je holka. A bude si myslet, že je takovéto chování v pořádku.

„Já teď můžu mít hluboký vnitřní pocit, že se cítím býti jezevčíkem. Přijdu na úřad a budu je přesvědčovat o tom, že jsem jezevčík. A chci to mít v pase napsaný. A protože je liberální demokracie a mám na to právo, tak mi napíšou, že Foldyna je jezevčík. Tak to je super,“ uzavřel poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

19:05 Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

Je zde neděle a spolu s ní již pravidelný pořad premiéra Andreje Babiše Čau, lidi! Řeč byla hlavně …