Co chystá Rusko v odvetě za vypovídání diplomatů? Ministerská tiskovka naznačila mnohé

29.03.2018 16:15

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová se dnes vyjádřila k ruské politice a k plánovanému mezinárodnímu summitu.

Co chystá Rusko v odvetě za vypovídání diplomatů? Ministerská tiskovka naznačila mnohé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska
reklama

Budeme nyní věnovat pozornost posilování spolupráce v rámci mezinárodních organizací. 4. a 5. dubna ministerstvo obrany bude organizovat mezinárodní konferenci, což bude velmi důležitý politický podnik. Bude to následovat po fóru, kde se bude diskutovat o bezpečnosti,“ řekla Zacharovová s tím, že konference se zúčastní i ministr Sergej Lavrov.

„Program se bude ještě upřesňovat,“ řekla. „Je třeba posílit důvěru v rámci evropské bezpečnosti, dojde k výměně názorů o situaci v Náhorním Karabachu, v Donbasu a bude se diskutovat o situaci v oblasti Balkánu, Asie, dále se bude diskutovat o fungování OBSE, budeme diskutovat o svobodě médií,“ hovořila Zacharovová. 

„Je třeba tyto záležitosti řešit. Hlavní pozornost bude věnována Chartě a provozním pravidlům výkonných orgánů tak, aby byl zachován mezinárodní charakter této organizace,“ dodala ruská mluvčí. 

Následně se rozhovořila o mezinárodních záležitostech. Nejprve mluvila o Sýrii. „Protiteroristická operace se chýlí ke konci. Nicméně stále některé oblasti jsou okupovány bojovníky,“ sdělila Zacharovová, že nadále probíhají i vyjednávání ohledně mírového předání kontroly syrské vládě. „Tato vyjednávání byla několikrát přerušena,“ sdělila Zacharovová.

V tiskovém brífinku Zacharovová neřekla, jak bude RF postupovat v zrcadlových diplomatických opatřeních. Ruský tisk Izvestija spekuluje, že bude uzavřen americký konzulát v Petrohradu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

9:21 VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném …