Co chystá Rusko v odvetě za vypovídání diplomatů? Ministerská tiskovka naznačila mnohé

29.03.2018 16:15

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová se dnes vyjádřila k ruské politice a k plánovanému mezinárodnímu summitu.

Co chystá Rusko v odvetě za vypovídání diplomatů? Ministerská tiskovka naznačila mnohé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Budeme nyní věnovat pozornost posilování spolupráce v rámci mezinárodních organizací. 4. a 5. dubna ministerstvo obrany bude organizovat mezinárodní konferenci, což bude velmi důležitý politický podnik. Bude to následovat po fóru, kde se bude diskutovat o bezpečnosti,“ řekla Zacharovová s tím, že konference se zúčastní i ministr Sergej Lavrov.

„Program se bude ještě upřesňovat,“ řekla. „Je třeba posílit důvěru v rámci evropské bezpečnosti, dojde k výměně názorů o situaci v Náhorním Karabachu, v Donbasu a bude se diskutovat o situaci v oblasti Balkánu, Asie, dále se bude diskutovat o fungování OBSE, budeme diskutovat o svobodě médií,“ hovořila Zacharovová. 

„Je třeba tyto záležitosti řešit. Hlavní pozornost bude věnována Chartě a provozním pravidlům výkonných orgánů tak, aby byl zachován mezinárodní charakter této organizace,“ dodala ruská mluvčí. 

Následně se rozhovořila o mezinárodních záležitostech. Nejprve mluvila o Sýrii. „Protiteroristická operace se chýlí ke konci. Nicméně stále některé oblasti jsou okupovány bojovníky,“ sdělila Zacharovová, že nadále probíhají i vyjednávání ohledně mírového předání kontroly syrské vládě. „Tato vyjednávání byla několikrát přerušena,“ sdělila Zacharovová.

V tiskovém brífinku Zacharovová neřekla, jak bude RF postupovat v zrcadlových diplomatických opatřeních. Ruský tisk Izvestija spekuluje, že bude uzavřen americký konzulát v Petrohradu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …