Co si to dovolujete? naštval se Petr Nečas, když se ptali na jeho byt

10.07.2019 11:45

„Co si to dovolujete?! Jsem soukromá osoba.“ Expremiér Petr Nečas se rozčílil na novináře. MF Dnes zmínila ve spojitosti s Nečasem i Zdeňka Bakalu.

Co si to dovolujete? naštval se Petr Nečas, když se ptali na jeho byt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová s manželem

List pátral po tom, kde expremiér Petr Nečas vzal peníze na byt s terasou, který si pořídil u pražského Zličína. Deník má prý k dispozici smlouvu, která dokazuje, že za byt o velikosti takřka 100 metrů čtverečních s terasou větší než 37 metrů čtverečních zaplatil 7,2 milionu korun, přičemž, 1,6 milionu korun zaplatil z vlastních prostředků a vše ostatní pokryla hypotéka.

Anketa

Má se ZRUŠIT přímá volba prezidenta, jak navrhuje předseda ODS Petr Fiala?

5%
95%
hlasovalo: 20734 lidí

Novináři chtěli od Nečase vědět, kde bývalý premiér vzal 1,6 milionu, a expremiéra tím pořádně rozzlobil. „Co si to dovolujete?! Jsem soukromá osoba,“ reagoval krátce bývalý politik, který je však stále obžalován v kauze údajného rozdávání poslaneckých trafik.

Deník se o byt zajímal ještě z jednoho důvodu. List spekuluje, zda kolem tohoto majetku nerozehrál Nečas jakousi hru. Policejní odposlechy prý dokazují, že se o byt zajímal již v roce 2013, ale byt nakonec koupila společnost Spectrum Realty amerického právníka Thomase Samiia, která pozdějším manželům Nečasovým byt pronajala. Údajně šlo o standardní investici.

„O den později začíná převod budovy Economie z Bakalovy společnosti na další Samiiho firmu,“ pokračoval list s dovětkem, že v inkriminovaném roce 2013 běžel průzkum trhu na nákup nové budovy pro Generální ředitelství Úřadu práce. Nakonec došlo k nákupu domu na Letné. Tehdejší ředitelka Úřadu práce Marie Bílková však odmítá, že by tato transakce měla nějakou souvislosti s tehdejším pronájmem Nečasova bytu od stejného právníka. „To je spekulace, které podle toho, co je mi známo, nic nenasvědčuje,“ uvedla dáma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Meleš kraviny! Debata o přijetí eura a Rusku se zvrtla. I Zahradil přispěl

7:11 Meleš kraviny! Debata o přijetí eura a Rusku se zvrtla. I Zahradil přispěl

Spor o to, zda se má Česko připojit k devatenácti dalším zemím a začít platit eurem tvrá již dlouho.…