Cos kdy, Miloši, udělal pro Romy? ptá se Topolánek. Jemu Romové volají o práci

05.10.2018 20:42

Expremiér Mirek Topolánek se na svém twitterovém profilu vyjádřil k výrokům prezidenta Miloše Zemana ohledně Romů.

Cos kdy, Miloši, udělal pro Romy? ptá se Topolánek. Jemu Romové volají o práci
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek

„Když se narodil Nick, přijeli moji romští přátelé až z Ostravy, aby mu dali madonku. Volají často, jestli pro ně nemám práci, zakázku, jak se mám, jak se mají oni. Živnostničí. Sakra, Miloši, cos pro ně kdy udělal a kdo Ti dal právo je takhle urážet?“ zeptal se Topolánek.

Anketa

Kdo se vám nejvíce líbil v předvolební superdebatě lídrů?

hlasovalo: 10536 lidí

Reagoval tak na Zemanova slova ohledně nezaměstnaných Romů. V reakci na stovky fotografií z pracovního prostředí, které začali Romové zveřejňovat na Facebooku, dnes uvedl, že jde o iniciativu desetiny romské populace. Proti Zemanovým slovům se ohradila organizace Romea. Podle Moniky Mihaličkové z Romey údaje ukazují, že velká část Romů pracuje a většinu nezaměstnaných v Česku netvoří. „Na základě mých návštěv v takzvaných vyloučených lokalitách jsem dospěl k názoru, který mně sdělovali starostové a další komunální představitelé, že 90 procent Romů v těchto oblastech nepracuje. Jsem rád, že jsem dostal fotografie oněch deseti procent, a děkuji za ně,“ uvedl. 

Na dotaz, zda by nemohl působit pozitivněji, Zeman odpověděl, že když pochválí desetinu Romů, jde o vstřícnou reakci. Před týdnem v Olomouckém kraji uvedl, že nezaměstnaní v jedné z navštívených obcí jsou právě Romové. Romové a Romky pak na Facebooku zveřejnili stovky svých fotografií, které je zachycují v práci. Výzvu k umísťování snímků na sociální sítě sdílela i Romea.

Topolánek, jenž letos kandidoval v prezidentských volbách, je spojován také s toskánskou aférou. Ta  se vyvinula po zveřejnění tajně pořízených fotografií z dovolené tehdejšího předsedy ODS v Itálii. Fotografie zachytily šéfa ODS v luxusní vile a na jachtě společně s lobbisty a podnikateli, včetně šéfa ČEZ Martina Romana. Jejich spojení s bývalým premiérem vyvolalo spekulace o tom, zda si Topolánek platil dovolenou sám. Topolánek je také spojován s lobbistou Markem Dalíkem. A znám je samozřejmě i díky výroku, který zněl: „na tvůj názor ti seru“, když se nechal unést při diskuzi s občanem.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…