Covid: Do situace opět zasáhl Zdeněk Svěrák

6. 1. 2021 9:52

Některé místní samosprávy si očkování začínají organizovat samy. A možná si budou dělat i vlastní kampaň. Praha 3 to má jednoduché, k očkování vyzval Zdeněk Svěrák, který v městské části hraje v Divadle Járy Cimrmana. „Nechám se bodnout velice rád,“ řekl a dodal, že kdo nechce, nedělá dobře. Není jediným umělcem, který dělá očkování reklamu.

Covid: Do situace opět zasáhl Zdeněk Svěrák
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zdeněk Svěrák se těší na vakcínu
reklama

Anketa

Má vláda otevřít horská lyžařská střediska?

62%
hlasovalo: 17917 lidí

Svěrák si ve videu sundal roušku, aby ho bylo dobře slyšet a hned slíbil, že si ji zase nasadí. „Prosím vás, noste je. Rouška je nepříjemná, ale je užitečná, jak pro toho, kdo ji nosí, tak pro toho, s kým mluvíte,“ apeloval. Vzpomenul si na své minulé video, kde říkal, že viry jsou lotři, kteří budou potřeni a že doufá, že vědci přijdou s vakcínou. „Vidíte, lotři jsou tu pořád, ale vakcína už je na cestě. Já se na ni těším a nechám se bodnout velice rád. Myslím si, že ten kdo nechce, nedělá dobře.“

Dále Svěrák popřál veselé Vánoce. „Družte se, ale opatrně, ještě není vyhráno,“ nabádal. Vyslovil přání, že se opět setká s diváky v divadle, které mu schází víc, než si dokázal představit. „Doufám, že se v příštím roce vrátíme ke svým milým a ke své práci a budeme si obou vážit více než předtím,“ dodal a s veselým „Hop“ si vrátil roušku na ústa.

Svěrák při jarním lockdownu oblažoval diváky svou písní Není nutno a i tehdy šířil optimismus. „Tak, vážení spoluobčané, takovou patálii, jako nám nadělal ten koronovanej virus, nepamatují ani tak věkovití jedinci, jako jsem já. Ale to neznamená, že se z toho zblázníme, a to neznamená, že to nebude mít konec. Bude to mít konec, zase budeme chodit do školy, do práce a do divadla, a budeme se družit, a dokonce objímat. A víte proč? Protože nepanikaříte. Protože jste obětaví, spolehliví a neztrácíte smysl pro humor a taky jste vynalézaví,“ chválil Čechy Svěrák.

Kromě Svěráka, který zřejmě k očkování vyzýval sám od sebe a Praha 3 jeho poselství pouze sdílela, se má dle informací Blesku stát tváří kampaně za očkování herečka Jiřina Bohdalová. S herečkou se v půlce prosince setkal epidemiolog Roman Prymula, který byl Babišem k zorganizování kampaně pověřen, a natáčení i focení propagačních spotů proběhlo ještě před vánočními svátky, píše Blesk, který získal též vyjádření Bohdalové: „Nabídka mě velmi potěšila, ráda bych všem seniorům ukázala, že se nemusí očkování bát. Kdy kampaň začne, nevím, ale za mě už je hotovo.“

U Bohdalové také došlo k nedorozumění, kvůli kterému se začala šířit fáma, že herečka bude jedna z prvních očkovaných. „Jdu 7. ledna na první dávku vakcíny. Doufám, že v mém věku, kdy mi bude za pár měsíců 90 let, mě vezmou i bez protekce a bez předbíhání,“ svěřila se Deníku N. Jak však informoval server iDNES.cz, IKEM o jejím očkování vůbec nevěděl. „Nevíme vůbec o tom, pro nás je to překvapení, že bychom paní Bohdalovou měli očkovat. Očkujeme pouze seniory, kteří tu jsou hospitalizovaní, a naše zdravotníky. Přesně jak nám nařídilo ministerstvo či vláda. Paní Bohdalová na tomto seznamu není,“ potvrdila pro server mluvčí IKEM Markéta Šenkýřová.

V podpoře pro očkování se tak v podstatě setkávají významné osobnosti obou elektorátů, jak zemanovců, tak jeho odpůrců. Zatímco v roce 2013 Jiřina Bohdalová podpořila Miloše Zemana, Zdeněk Svěrák byl příznivcem Karla Schwarzenberga a podpořil i Jiřího Drahoše. V roce 2018 se ovšem herečka v prezidentské volbě neangažovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

7:24 Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

Vláda zatím nerozhodla o další úpravě covidových restrikcí. Jejich podoba bude záviset i na tom, zda…