Covid? Násilí, rvačky. Bude hořet. Zdeněk Ondráček má strach a ví, co bude

27.10.2020 10:24

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se bojí, že v koronavirových časech v českých ulicích nastane chaos a vypukne násilí.

Covid? Násilí, rvačky. Bude hořet. Zdeněk Ondráček má strach a ví, co bude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Ondráček a Lubomír Metnar
reklama

Zdeňka Ondráčka poslanci pravicové opozice nejednou označili za „mlátičku“, protože v roce 1989 neváhal použít násilí proti lidem toužícím v tehdy komunistickém Československu po svobodě.

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

62%
38%
hlasovalo: 28713 lidí

O 31 let později má komunistický poslanec obavy, že v českých ulicích může vypuknout chaos a násilí. „Pomalými, ale jistými krůčky směřujeme k chaosu a násilí v ulicích,“ napsal Ondráček na sociální síti Facebook a přidal mračící se emotikon.

S obavami sleduje demonstrace ve Varšavě, v Londýně či v Římě, kde lidé vyrazili do ulic, aby dali najevo, že už mají až po krk opatření určených k potlačení epidemie koronaviru. Během těchto protestů se část demonstrantů uchylovala k násilným akcím, útočila na policisty zapalovala odpadkové koše a tak podobně. Strážci zákona odpovídali použitím slzného plynu či vodních děl.

Další demonstrace se chytá i v Česku a Ondráček si při vzpomínce na demonstraci ze Staroměstského náměstí v Praze minulou neděli položil otázku, kdy zůstanou na ulicích ležet první mrtví.

„Na zítra se chystá další demonstrace i u nás. Bude pokojná nebo dojde znovu ke střetu s policií? A jaké budou demonstrace následující? Kdy i u nás začnou létat molotovovy koktejly, kdy budou první těžce zranění či snad mrtví? Obávám se, že nás nečeká, stejně jako celou Evropu, dobré období. Já si kladu otázku, kdo za tím stojí a komu to prospěje?“ položil si v této souvislosti Ondráček několik otázek.

Zdeněk Ondrářek má obavy

Zdeněk Ondrářek má obavy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

14:50 Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

Xaver si znovu pozval vyhlášeného restauratéra Zdeňka Pohlreicha, aby dokončil diskusi o spropitném.…