Cože, Filip? Konference o jádru budí povyk: Langšádlová znepokojena

20.02.2019 10:24

Již zítra se ve Sněmovně koná mezinárodní konference, jejímž tématem je dostavba jaderných bloků. Záštitu nad ní převzal předseda KSČM Vojtěch Filip, což znepokojilo například poslankyni TOP 09 Helenu Langšádlovou. Ale není rozhodně sama.

Cože, Filip? Konference o jádru budí povyk: Langšádlová znepokojena
Foto: Repro ČT
Popisek: Helena Langšádlová v Událostech, komentářích
reklama

O dostavbě jaderných bloků se v Česku hovoří dlouho. Tendr představuje jeden z nejdůležitějších, neboť bude stát stovky miliard korun. A poslanci vládních stran se netají obavami, že komunisté chtějí prosadit dostavbu bloků firmami z východu. Zítřejšího fóra se mají zúčastnit zástupci vlády, firmy ČEZ i možných dodavatelů.

Nad tím, že nad seminářem má záštitu KSČM, se podivil například Petr Dolínek z ČSSD. O Filipově záštitě podle svých slov nevěděl. „Je to pro mě nepříjemné překvapení,“ řekl. A to i proto, že pořadatelem fóra je hospodářský výbor, jehož členem Filip není. Tím, že však převzal záštitu, může na konferenci vystoupit s proslovem. A jak píší Lidové noviny, s tímto není spokojen ani předseda vlády Andrej Babiš. „Je to zvláštní a pro mě nestandardní,“ řekl Lidovým novinám. „Očekávám, že zájemci budou prezentovat své moderní technologie a bude možné připravit spravedlivou soutěž na dostavbu našich jaderných bloků,“ uvedl Filip. 

Kromě vládních stran je samozřejmě z Filipovy účasti zaskočená i nekomunistická opozice. „Účast Vojtěcha Filipa s námi nikdo nekonzultoval a osobně mě velmi znepokojuje. Jistě bude vytvářet velký tlak, abychom se vydali maďarskou cestou, a to je pro mě nepřijatelné,“ uvedla například poslankyně topky Helena Langšádlová. Jen pro vysvětlení, Maďaři šli cestou mezivládní dohody s Ruskem, jež bez soutěže určila, kdo novou jadernou elektrárnu postaví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…