Čunek chtěl, aby znalec pykal za jeho případ. Bohužel promlčeno

29.06.2011 11:10

Vsetínský senátor Jiří Čunek stále trvá na tom, že je v případu korupce, kterou se mu vyšetřovatelé snažili prokázat v roce 2007, nevinný. Znalec, na základě jehož posudku Čunka obvinili, podle něj lhal. Případ je bohužel pro Čunka už v tomto bodě promlčen.

Čunek chtěl, aby znalec pykal za jeho případ. Bohužel promlčeno

Čunek sice podal na znalce trestní oznámení, ale policie ho počátkem června uložila, trestný čin křivé výpovědi je totiž promlčený relativně rychle - už za tři roky. Čunek proti tomu podal stížnost, o ní ale zatím nebylo rozhodnuto.

Policie dala Čunkovi za pravdu, podle ní znalec "podal nekvalitní, a tím i hrubě zkreslený znalecký posudek". Věc je nicméně promlčená. Znalci by hrozil až dvouletý trest.

"Tím se zcela uzavřel ten okruh celého mého případu, protože minulý týden mi policie napsala, že se znalec dopustil trestného činu. Dále mi napsali, že je čin promlčený, ale my jsme proti tomu podali stížnost," řekl deníku Právo Čunek.

Senátor si stěžuje zejména proto, že se podle něj znalec mohl dopustit závažnějšího skutku než jen nepravdivého posudku - například korupce nebo podvodu, kde by promlčecí lhůta ještě nevypršela.

Uplatila ho policie, měl by být stíhán

"Společenská nebezpečnost chování toho znalce je jednoznačně daleko vyšší než ta právní kvalifikace... Navíc policie jej za státní peníze přeplatila. Dostal za posudek 200 tisíc korun, tedy čtyřikrát víc, než je běžné," poznamenal Čunek. Prý byl podplacen úmyslně. "Po čtyřech a půl letech teď došlo k úplnému objasnění mého případu, který naprosto evidentně nemohl a neměl vůbec jít k nějakému soudu a vyšetřování mohlo skončit už v prvních měsících, kdy jsme policii dokazovali, že ten posudek je podvrh."

Podle posudku mohla vsetínská radnice v roce 2001 (když byl starostou Čunek) dostat od jedné realitní firmy za prodej nadpolovičního podílu ve společnosti Vsetínské byty až 6,7 milionu korun místo obdržených 3,6 miliónu - prodala tedy byty téměř dvojnásobně pod cenou.

Čtěte:

Čunek znovu na scéně. Kauza byla na objednávku, tvrdí

Čunek k soudu s Urbanovou nedorazil. Ta po něm chce deset milionů

Čunek k soudu opět nedorazil. Důležitější práci má prý v Senátu

Foto: oficial

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo

12:02 ,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo

Parazitolog Jaroslav Flegr vystavil Babišově vládě účet za 30 tisíc mrtvých v době covidu. A moc pro…