Čunek k soudu s Urbanovou nedorazil. Ta po něm chce deset milionů

26.05.2011 9:28

Bývalý předseda KDU-ČSL a stávající senátor Jiří Čunek se měl dnes u Krajského soudu v Ostravě potkat se svou bývalou sekretářkou Marcelou Urbanovou. Ta na něj podala žalobu na ochranu osobnosti a žádá po něm 10 miliónů korun za údajné urážky, které o ní šířil. Čunek se ale na dnešní řízení nedostavil, informují Novinky.cz.

Čunek k soudu s Urbanovou nedorazil. Ta po něm chce deset milionů

Bývalý starosta Vsetína a lidovecký senátor Jiří Čunek nepřišel dnes ke Krajskému soudu v Ostravě, kde se projednává žaloba jeho bývalé sekretářky Marcely Urbanové. Ta na bývalého ministra podala žalobu na ochranu osobnosti a žádá po něm deset miliónů korun za údajné urážky, které o ní šířil.

Advokát uvedl, že senátor je v zahraničí a zúčastní se pondělního stání, píší Novinky.cz. Jednání je naplánováno na šest dnů, ale ani tak není jasné, zda verdikt soudu vůbec do konce června zazní. Žaloba je důsledkem dosud plně nevysvětlené úplatkářské kauzy Čunek, která před lety hýbala českou politickou scénou.

Poškozená pověst udělala z Urbanové nezaměstnanou

Bývalá sekretářka z vsetínské radnice se cítí poškozena tím, že kvůli Čunkovi získala pověst lhářky a podvodnice. U soudu navrhla mimo jiné výslech bývalého premiéra Mirka Topolánka či bývalé nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké. Soud si zatím tyto svědky nepředvolal, není ale vyloučeno, že k tomu ještě přistoupí.

Urbanová svou žalobu zdůvodňuje tím, že ji Čunek svými urážkami a údajnými pomluvami, které o ní v souvislosti se svou úplatkářskou kauzou šířil, poškodil a zničil jí pověst. „Moje klientka je celou dobu bez práce, je prostě nezaměstnatelná. Napsala dvě stě žádostí o místo, ale nebyla úspěšná," řekla serveru Týden.cz advokátka Urbanové Klára Veselá-Samková.

K věci:

V soudním sporu Urbanové s Čunkem má svědčit Topolánek nebo Vesecká 

Urbanová proti Čunkovi - soudní pře o 10 milionů 

Čunek: Pokud je kauza zinscenovaná, jedou v tom i zaplacení novináři

Foto: kdu-csl.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …