Čurání do bazénu! Debata o burkinách se poněkud zvrhla

13. 7. 2017 14:41

Bývalý poslanec za ODS Miroslav Macek se na svém webu Viditelný-Macek.cz pozastavil nad současnou kauzou ohledně koupání dvou žen v aquaparku Čestlice. Ty se totiž dorazily svlažit v burkinách, což je oděv zahalující větší část těla. A komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat.

Čurání do bazénu! Debata o burkinách se poněkud zvrhla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„Je neuvěřitelné, kolik lidí a novinářů přiznalo, že močí do bazénu,“ napsal v té souvislosti Miroslav Macek.

Původní text ZDE

„Jedna rovina je rovina hygienická, druhá pak sociologicko-politická. Z hygienických důvodů by někdo mohl mít proti burkinám to, že zakrývají podstatnou část těla, tedy i případné kožní choroby, mokvající rány a podobně, což ovšem některé plavky též,“ zmínil Macek již v minulých dnech.

Druhá rovina je pak podle něj podstatnější. „Již antika razila heslo ‚v Římě buď Římanem‘ a z tohoto úhlu pohledu jakýkoliv úmyslný (někdy až agresivní) projev odlišnosti od místních zvyklostí ukazuje na neochotu se přizpůsobit, začlenit, akceptovat místní zvyklosti a kulturu. Následky neodporování těmto prvním symbolům vede a povede nutně k tomu, co už v leckterých koutech světa nastává,“ míní Macek.

K tomu pak ještě připojil slova Ley Vojtekové, která objevil na Facebooku. „Tak jsem právě telefonovala do Čestlic a ptala jsem se, jestli se mohu přijít vykoupat nahá (což bych samozřejmě neudělala, ale hypoteticky),“ popsala Vojteková, že jí bylo řečeno, že se může přijít koupat jen v plavkách. 

„Takže vy diskriminujete nudisty?“ zeptala se pak Vojteková a dozvěděla se, že nudisté mají své vyhrazené pláže. „Tak proč tam pouštíte zahalené muslimky?“ zeptala se prý dále a dočkala se odpovědi, že jde o jejich plavky. „Takže mohu přijít v potápěčském neoprenu?“ zeptala se pak dále Vojteková. „No, máme tady speciální bazén pro potápěče,“ dostalo se jí odpovědi. Když pak oponovala, že nechce plavat ve speciálním bazénu, ale se všemi ostatními v neoprenu, dočkala se už jen rozloučení. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek to pohřbil. I Fialovi. Bartoš někomu nevoní. Klaus ml. v hrozné situaci

12:27 Kalousek to pohřbil. I Fialovi. Bartoš někomu nevoní. Klaus ml. v hrozné situaci

Je to pár dní, co Miroslav Kalousek odešel ze Sněmovny a agentura SANEP už hlásí, že jeho odchod by …