Další bojovník v aréně: Přemysl Sobotka oficiálně podal kandidaturu na prezidenta

25. 10. 2012 12:58

Prezidentský kandidát ODS Přemysl Sobotka oficiálně podal kandidaturu na prezidenta. Do lednové přímé volby hlavy státu ho nominovali všichni poslanci a senátoři ODS. Sobotka to dnes oznámil novinářům. Zahájil zároveň „horkou" část své prezidentské kampaně.

Další bojovník v aréně: Přemysl Sobotka oficiálně podal kandidaturu na prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přemysl Sobotka oznámil svou kandidaturu na prezidenta a pak ukázal kancelář
reklama

Nominace od všech zákonodárců ODS, kterou měl přislíbenou už několik měsíců, je podle Sobotky v dnešní "rozkolísané" ODS vzácným výrazem jednoty. "Jakékoliv informace o tom, že by někdo podporoval někoho jiného, jsou mezi členy ODS ojedinělým výkřikem," řekl Sobotka.

Jako prezident chce Sobotka klást důraz na to, aby v ČR platila pravidla a zákony pro všechny stejně. Je podle něj odpovědností představitelů země, aby hlídali samostatnost ČR v EU. Členství v unii je ale bytostným českým zájmem, míní. "Naše koruna je stabilní, pevná, v žádném případě bychom ji neměli vyměnit za nestabilní euro a samozřejmě ani za rubl," dodal. V prezidentském úřadu by Sobotka chtěl "pozvednout národní hrdost", nenabízí ale prý "povrchní národovectví".

ODS bude svého prezidentského kandidáta v další fázi kampaně propagovat na internetu, na billboardech i v tištěných médiích. Kampaň bude vázána na významné dny české státnosti. Za důležité považuje Sobotka i účast v debatách prezidentských kandidátů. Ty podle něj ukazují skutečnou nabídku jednotlivých kandidátů a jejich názory.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…