Další konflikt mezi Hřibem a Pospíšilem. Tentokrát jde o trafiky v městské firmě

11.04.2019 17:48 | Zprávy

Pražští Piráti podle webu Novinky.cz chtějí přeobsadit nebo zcela zrušit tři zaměstnanecká místa v dozorčí radě Pražské plynárenské a.s. Podle primátora Zdeňka Hřiba to přinese úspory. Odbory ale upozorňují, že je to jen snaha získat větší vliv v jedné z městských společností.

Další konflikt mezi Hřibem a Pospíšilem. Tentokrát jde o trafiky v městské firmě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr České pirátské strany a nový primátor Prahy Zdeněk Hřib

„V souladu s předvolebními sliby dochází ke snížení počtu placených členů dozorčí rady, stejně jako tomu bylo nedávno ve společnosti Trade Center Praha. Tímto krokem ušetří plynárny 1,5 milionu korun ročně,“ vysvětloval situaci pražský primátor Hřib.

V dozorčí radě Pražské plynárenské a.s. je v současnosti devět členů, šest politických nominantů a tři zaměstnanci. Piráti v čele s primátorem plánují tři zaměstnanecké posty nahradit politickými nominanty nebo zcela zrušit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

novinky.cz , Pospíšil , Praha , Středula , Hřib

autor: jma

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…