Další loď nevládní organizace ve Středozemním moři. Na palubě má 239 migrantů a chce na Maltu. Italský ministr vnitra varuje

22.06.2018 16:11

Ve Středozemním moři pluje další loď s migranty na palubě. Jde o loď nevládní organizace Mission Lifeline s 239 migranty. Itálie v současné chvíli požaduje, aby Malta otevřela pro loď svůj přístav. Píše to server Novinky.cz.

Další loď nevládní organizace ve Středozemním moři. Na palubě má 239 migrantů a chce na Maltu. Italský ministr vnitra varuje
Foto: Repro internet
Popisek: Migranti cestou na loď Aquarius

Italský ministr vnitra Matteo Salvini v tuto chvíli také žádá, aby maltské úřady loď zadržely. „Je zřejmé, že loď bude zabavena a posádka zadržena,“ řekl Salvini. Podle jeho slov jde o převaděče. Roztržka mezi Itálií a Maltou je, jak píše server Novinky.cz, obdobná jako týkající se lodi s migranty Aquarius. Ta nakonec musela zakotvit ve Španělsku. 

  • Původní text ZDE

Migranty loď zachránila v libyjských vodách. Itálie původně chtěla, aby loď plula do Holandska, jenže ministr dopravy se obával, že tak dlouhou plavbu loď již nezvládne. Itálie pak oznámila, že migranty naloží na svou loď a plavidlo zabaví. To se ale nestalo. 

Kvůli migraci se v neděli uskuteční minisummit. Itálie chce jasně dát najevo, že nemíní pouštět migranty na svou půdu a chce chránit vnější hranice Unie. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

17:26 Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byl…