Další politik TOP 09 vyzval českou vládu, aby poskytla Ukrajině zbraně

17.02.2015 14:23 | Zprávy

Za hledání třetí cesty v řešení ukrajinské krize kritizoval českou vládu čelný politik TOP 09 Marek Ženíšek. Zároveň ji nepřímo vyzval, aby Ukrajině pomohla s vyzbrojením.

Další politik TOP 09 vyzval českou vládu, aby poskytla Ukrajině zbraně
Foto: top09.cz
Popisek: Marek Ženíšek

Podle Ženíška česká vláda stále hledá třetí cestu. „Ukazuje se to na postoji některých koaličních poslanců k Ukrajině, na snaze vytvořit nová spojenectví, například s neutrálním Rakouskem, na úkor proamerického a rozhodného Polska,“ posteskl si. Za vzor dává Sobotkovu kabinetu Polsko, které nedebatuje, jestli Východ, nebo Západ, ale má v celé věci už jasno.

Přiznal, že je dobře, že se snažíme do poslední chvíle o diplomatická řešení. Jenže pokud tyto postupy selžou, nezbude nic jiného, než se rozhodnout. Situace je o to absurdnější, že Rusko dodává separatistům moderní zbraně, a to i v době, kdy se uzavírala dohoda v Minsku.

Ženíšek poukázal na to, že Ukrajinci jsou ve značné nevýhodě, protože ukrajinská armáda má velmi zastaralou výzbroj. „Rusko se již otevřené vojenské podpory nebojí. Západ ale ano. Pokud Rusko nedodrží novou minskou dohodu, nevidím důvod, proč by měly ostatní státy dále váhat s vojenskou pomocí,“ uvedl Ženíšek a závěrem dodal, že česká vláda se nakonec bude muset rozhodnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Ústecký kraj

Poukazujete na to, co všichni ostatní neudělali pro Ústecký kraj nebo udělali špatně, ale co dobrého pro Ústecký kraj udělalo třeba hnutí STAN? Podle mě se v tom plácáte všichni

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Smetana poprvé promluvil o noční scéně

4:44 Ivan Smetana poprvé promluvil o noční scéně

Teď jde o všechno, říká a tiskne po billboardech premiér Petr Fiala. A tomu, že volby v říjnu 2025 b…