Další vlna zdražování, varuje ČNB nad Stanjurovým balíčkem. Vláda nesouhlasí

13.08.2023 9:03 | Zprávy

Od doby, kdy se vlády ujala pětikoalice v čele s Petrem Fialou, občas dojde na slovní přestřelku mezi ČNB a předsedou vlády. Premiér připomíná, že hlavním úkolem ČNB je bojovat proti inflaci, která je stále mnohem vyšší, než deklarovaný cíl na hladině 2 procent. Guvernér ČNB Aleš Michl nejednou kontroval, že k vysoké míře inflace přispívá i Fialova vláda svým konáním. A teď je to tu zase. Mezi Strakovou akademií, sídlem vlády, a ČNB to opět vře.

Další vlna zdražování, varuje ČNB nad Stanjurovým balíčkem. Vláda nesouhlasí
Foto: Dollarphotoclub
Popisek: Peníze

Mezi Českou národní bankou a momentálně vládnoucí pětikoalicí opět houstne napětí. Centrální banka oznámila, že kvůli úspornému balíčku vlády opět naroste inflace, která v červnu podle Českého statistického úřadu klesla pod 10 procent.

„Na počátku příštího roku budou změny nepřímých daní působit na růst spotřebitelských cen protichůdně a v souhrnu mírně proinflačně,“ uvedla ČNB. Na vyjádření centrální banky upozornila CNN Prima News.

Vládní poslanci si však stojí za tím, že konsolidační balíček je správným krokem.

„Růst spotřebitelských cen nastane zejména zvýšením spotřební daně u tabáku a alkoholu, takže se prodraží hlavně ty neřesti,“ prohlásil poslanec Jiří Havránek (ODS).

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jakmile se naše vláda, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 13.08.2023 9:14:10
dostane s někým do střetu, tak aniž bych dál zkoumal, tak věřím tomu druhému... Ta banda darmojedů, budižkničemů a lhářů snad neudělala jedinou věc, kvůli které by nemusela lhát.

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Takhle dědečka neznáte.“ Trumpova vnučka šla s kůží na trh. Vyplatilo se to

8:00 „Takhle dědečka neznáte.“ Trumpova vnučka šla s kůží na trh. Vyplatilo se to

Donald Trump se po svém zranění, které mu způsobil atentátník, triumfálně vrátil na Republikánský ná…