Dan Landa, alias Žito 44, se zastal Bartáka a píše o politických hovn*ch

12.11.2012 11:08

JINÝMA OČIMA Zpěvák, skladatel, závodník a herec Daniel Landa na svých facebookových stránkách přišel k doznání, že se bál nahlas mluvit o pravdě a že se nepostavil proti mediálnímu a politickému lynči svého přítele, bývalého náměstka ministra obrany Martina Bartáka. Proto Landa musí zemřít a mluví místo něj „nový“ Landa – Žito 44.

Dan Landa, alias Žito 44, se zastal Bartáka a píše o politických hovn*ch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa
reklama

„Landa musel zemřít, protože to, co brzy přijde (uvidíte sami), by si nikdy nedovolil, Vážení Čechové, Moravané, Slováci a Poláci... Landa by se bál. O život, o rodinu... tohle je Velkokejkle a Žito strach NEZNÁ! Dum spiro spero!“ napsal na Facebooku.

Konec v muzice neznamená konec. Boj za vlast pokračuje

Landa v poslední době prošel těžkým obdobím a opět šokuje. Kvůli obrně lícního nervu mu načas ochrnula polovina obličeje. Nemohl tak dopsat celou rockovou operu Klíč králů a diváci mohli zatím shlédnout jenom její první díl, na který jsou, jak už je u Landy obvyklé, kontroverzní reakce.

Landa pak oznámil, že končí svou kariéru v kulturní sféře. „Nevzdávám se, naopak, vyjíždím do boje za svou vlast. Ve velkém a s polnicí. Nestahuji se, transformuji. Svou práci a způsob, jakým budu bojovat za svou zem a angažovat se v její prospěch, do toho se mi laskavě nese..., milí pánové, jsem svobodný člověk a vyberu si ho sám,“ vzkázal svým fanouškům na Facebooku.

Žito 44

Konec jeho kariéry v šoubyznysu a oslava 44. narozenin zřejmě souvisí i s jeho přerodem v kouzelníka „Žita 44“.

Že to myslí s přerodem Landy v Žita 44 vážně, potvrdil Landa opět v pondělí na svém Facebooku, kde oznámil vytvoření Facebooku Žita 44: „Důležité upozornění - Žito na tomto profilu pomalu končí, jdeme vytvářet nový základ, nové jádro na novém FB profilu. Mých 204 000 fandů, mějte se tu krásně, ještě sem párkrát přijdu říct, že jsem Žito na profilu Žita 44 a Landu potom naposledy uslyšíte v proslovu na Slavíkovi 24.11.2012. Nicméně produkce 2Landa ještě jistě bude chvíli nějak pokračovat s doprodáváním věcí ohledně Daniela Landy, tak sem třeba něco občas napíšu. Pak už jen Žito. Blázen kejklíř a obrovský Drak :-).“

Kouzelník Žito je postava z Jiráskových Starých pověstí českých. „Chlapík dovedný, čarovný, jenž uměl přimraziti, koho chtěl, a zvláště svou podobu měniti, často i tvář,“ píše se v knize. Muž například vytrestal hamižného pekaře a snědl kouzelníka zahraničního krále. Nebo hostům z ciziny nechal narůst parohy, aby nemohli vylézt z oken zpět do místnosti.

Myslím to vážně

„Pochybovači - založte stránku nevěříme Žitovi a už nám sem moc nelezte. Budu Vás blokovat. Je to království bláznů a sem smí psát jen Ti, kteří bláznům rozumí. Tady vládnu já :-)  Zůstane tu třeba jen pár set věrných. Ale budeme jako diamant - Věrnost za věrnost! Žito 44,“ vzkazuje Landa těm, kteří se domnívají, že to snad nemyslí vážně.

„Samozřejmě, že to myslím vážně,“ řekl Daniel Landa alias Žito 44 ParlamentnímListům.cz.

V básni Věrnost za věrnost pak píše Žito o tom, že ze strachu i pohodlnosti se Landa nezastal svého kamaráda Martina Baráka, který je vyšetřován kvůli kauze Tatra.

Dva národovci: Landa a Barták

„Landovi by bylo stydno mluvit pravdu pravdoucí. Rád mělť pohodu a klidno, pravda není žádoucí. Proč by věrné masy zlobil, proč se motat do mely? Hrdinu i sraba skloubil jináč by byl v prdeli. A tak Žito, a ne Landa, píše básně veselé. Ať je v Bohemii sranda skliďme hrozny kyselé,“ píše Landa-Žito.

Píše dále, že s Bartákem chtěli oba jako národovci bojovat proti tomu, aby z národa bylo stádo ovcí. Lékař Barták pak odešel do politiky na ministrstvo obrany. „A tak doktor v politice ponořil se do armády. Aby bylo práce více,  aby nehrozily hlady. Vše vymyslel pěvec známý přecenil se, celebritka. A tak nasliboval chrámy A doktor ten byl za dobytka,“ píše Žito.

„Přesně, jak to činí sráči, Landa mlčel celou dobu, chápal dobře, o co kráčí Nechtěl slíznout davu zlobu,“ komentuje Landa-Žito, že se Landa Bartáka nezastal.

Canabis zahulil

A pak se věnuje kauze Tatra, ve které „jel“ bývalý velvyslanec USA v Česku a předseda dozorčí rady firmy Tatra William Cabaniss. Ten obvinil exministra obrany Martina Bartáka, že měl požadovat úplatek:

„Na doktora naplivali, mocní chlapci z Ameriky, na hlavu se průser valí, čert vyletěl z elektriky. Canabis a ještě druhý, zřejmě trochu zahulili, potrestají vzpurné sluhy. že si štěkat dovolili. Doma rádi přisadili, neb hledali korupčníka! Amíci jim dohodili nestraníka trpaslíka,“ udělal si Žito legraci ze jména exvelvyslance, které připomíná latinský název konopí setého.

Češi tady nejsou doma, a tak zpěvák držel hubu

A Žito pokračuje dál: „Češi tady nejsou doma, a tak zpěvák držel hubu. Pověst doktora je v koma. Už ho Landa nechtěl v klubu. Neboť lékař notně páchl čerstvým hovnem z politiky, Landa jako dítě pláchl, aniž řekl: Bratře díky. A tak Žito, a ne Landa, píše básně veselé. Ať je v Bohemii sranda Žito Zlounům namele… Věrnost za věrnost Martine Bartáku,“ vzkázal Landa Žito.

K Bartákovi se Landa vyjádřil vloni v rozhovoru pro EUportal.cz: „Jediný politik, kterého znám opravdu dobře, je takový spíš půlpolitik. Je to Martin Barták, se kterým se znám již dlouho od doby, co mi léčil různé úrazy z bojových sportů a dalších disciplin. Přestože my jsme se viděli dost málo, když on působil v politice, tak se domnívám, že se na něm odrazilo, jak to v politice chodí. Já mu v rámci mého obecného názoru na politiku pořád důvěřuju. Ctím presumpci neviny, navíc jeho verze zní úplně jinak než ta, kterou předkládají média a je pro mě daleko důvěryhodnější. Tím, že je nestraník, tak mám pocit, že mu to nyní celé přistane na hlavě v rámci mocensko-politického zápasu. Bohužel má co chtěl, šel tam dobrovolně. Politika je pro mě tak neprostupná a nechutná, že se pomaličku začínám od ní čím dál víc odvracet. Obecně to vnímám spíše jako opravdový hnus a to nejen v rámci posledních událostí kolem vlády. Nestačím zírat.“

Každopádně Daniela Landu jako zpěváka je si možné ještě poslechnout na jeho akustickém turné Dilema pyrotechnikovo. A něco velkého chystá na letošního Slavíka.

Celá báseň Žita 44

Hihihihihihihihi - plánovaná Velkokejkle začíná roztolegrační básňuškou. Hezky se bavte a držte si kloboučky, otevíráme karty. Nejsou všechny věci tak, jak vypadají.

ŽITO 44

VĚRNOST ZA VĚRNOST
(básňuška kejklíře Žita 44)

Landovi by bylo stydno
mluvit pravdu pravdoucí.
Rád mělť pohodu a klidno,
pravda není žádoucí.


Proč by věrné masy zlobil,
proč se motat do mely?
Hrdinu i sraba skloubil
jináč by byl v prdeli.

A tak Žito, a ne Landa,
píše básně veselé.
Ať je v Bohemii sranda
skliďme hrozny kyselé.

Tak se trochu vraťme v čase,
dva nejlepší kamarádi,
doktůrek a kázač mase,
v oři železném si řádí.

Ješto oba národovci
vzteklí byli převelice,
že jsme jak to stádo ovcí
jemuž pohasíná svíce.

A tak doktor s hysterikem,
upekli plán, jak se bránit.
Vymysleli kejkli s trikem
nechtěli se boje stranit.

Slíbili si: Nedáme se!
České zdroje podpoříme!
Pěvec dobré známé nese.
Sjednoťme se, zvítězíme!

A tak doktor v politice
ponořil se do armády.
Aby bylo práce více,
aby nehrozily hlady.

Vše vymyslel pěvec známý
přecenil se, celebritka.
A tak nasliboval chrámy
A doktor ten byl za dobytka.

Doktor chvíli ministroval,
tak jak slíbil velké Pandě.
A že prý se špatně choval
Nechtěla ho Panda v bandě.

Přesně, jak to činí sráči,
Landa mlčel celou dobu,
chápal dobře, o co kráčí
Nechtěl slíznout davu zlobu.

Na doktora naplivali,
mocní chlapci z Ameriky,
na hlavu se průser valí,
čert vyletěl z elektriky.

Canabis a ještě druhý,
zřejmě trochu zahulili,
potrestají vzpurné sluhy.
že si štěkat dovolili.

Doma rádi přisadili,
neb hledali korupčníka!
Amíci jim dohodili
nestraníka trpaslíka.

Češi tady nejsou doma,
a tak zpěvák držel hubu.
pověst doktora je v koma
Už ho Landa nechtěl v klubu.

Neboť lékař notně páchl
čerstvým hovnem z politiky
Landa jako dítě pláchl,
aniž řekl: Bratře díky.

A tak Žito, a ne Landa,
píše básně veselé.
Ať je v Bohemii sranda
Žito Zlounům namele.
ŽITO 44

„Proto, věrný křesťane, hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž pravdu, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě vysvobodí od hříchu, od ďábla, od smrti duše a konečně od smrti věčné, kterou je věčné odloučení od boží milosti…“
Mistr Jan Hus

Věrnost za věrnost Martine Bartáku

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…