Daniel Herman, ten utrácel nejvíc. Fakta lezou ven

18.07.2018 6:43

Karlu Šlechtovou kdysi dávno tepaly Lidové noviny za používání VIP salónku na letištích. Nyní jsou k dispozici výdaje všech ministrů z minulé vlády. A světe, div se, největší podíl na nich nemá Šlechtová, ale bývalý ministr kultury za KDU-ČSL Daniel Herman. S informací přišel deník Právo.

Daniel Herman, ten utrácel nejvíc. Fakta lezou ven
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý ministr kultury Daniel Herman na sjezdu KDU-ČSL

Mezi služby salonku patří nejen odbavení zavazadel, ale i all inclusive občerstvení a jako třešnička na dortu je odvoz klienta až k letadlu. Dohromady proplatila česká vláda 59 faktur za 577 tisíc korun. Nejvíc vydal za cestovní pohodlí svého šéfa lidovce Daniela Hermana resort kultury. Ten využil luxusu při svých čtrnácti cestách z letiště Václava Havla a ministerstvo to vyšlo na 181 100 korun.

Anketa

Je dobře, že se Donald Trump snaží vyjít s Vladimirem Putinem, i když mu za to v USA nadávají?

98%
2%
hlasovalo: 15699 lidí

Již zmíněná Šlechtová drží jiné prvenství. Salónku využila při svých cestách celkem 27 krát. Přesto jsou její náklady oproti Hermanovi o 20 tisíc menší a to je v nich i cesta Věry Jourové, nyní české eurokomisařky. Používání salónků kritizoval Andrej Babiš. Šlechtová se tehdy bránila, že naopak šetřila, protože létala třídou economy místo business a Babiše vyzvala, aby zveřejnil výdaje všech ministrů.

Babiš si nechal tyto výdaje zpracovat, ale nezveřejnil je. Sám Babiš využil salónek jen jednou a účet stál 3 900 Kč. Resort spravedlnosti zaplatil celkem za tyto služby 43 650 korun při pěti cestách Heleny Válkové za ANO. Dvakrát tolik stály podle Práva cesty Milana Chovance, když podle ministerstva Chovanec cestoval z cizích zemí zpátky do ČR. Asi 44 a půl tisíce stály cesty ministrů zdravotnictví za ČSSD, resort školství měl výdaje poloviční.

Cena podle stránek VIP salónku závisí na tom, zda jeho služeb využil i doprovod ministrů, proto je možné, že některé resorty zaplatily více za menší počet cest.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kasTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

16:00 5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

„Vláda musí zabránit tomu, aby někdo strádal. Společnost musí být v klidu, aby dokázala zvládnout ná…