Daniel Herman vybízí k odvaze proti Číně: Já pozval na ministerstvo dalajlámu a ukázal, že tu ne všichni servilně klečí před Pekingem

09.02.2019 11:57

Někdejší ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se ještě jednou vrátil k předvánoční schůzce premiéra Andreje Babiše (ANO) s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Herman zdůraznil, že Číně se nemusí podlézat. Sám Herman je toho prý živým důkazem.

Daniel Herman vybízí k odvaze proti Číně: Já pozval na ministerstvo dalajlámu a ukázal, že tu ne všichni servilně klečí před Pekingem
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Daniel Herman
reklama

Český premiér Andrej Babiš se těsně před Vánocemi setkal s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Po schůzce se zlobil, že velvyslanec zkreslil výsledek jednání tak, aby to vypadalo, že česká vláda zařadila zpátečku v kauze firmy Huawei a nepovažuje tohoto čínského giganta za potenciální hrozbu pro kybernetickou bezpečnost země.

Babiš potom, co velvyslanec vydal prohlášení, předstoupil před novináře a prohlásil, že vláda bere varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost vážně. Teď sama firma Huawei hrozí, že může Česko žalovat až o 40 miliard korun. Vláda tvrdí, že jde o spor NŮKIB s Huawei, do kterého kabinet nechce zasahovat.

Exministr kultury Daniel Herman zdůrazňuje, že ani pod tlakem není nutné Číně podlézat, což udělal i on, když ještě jako člen vlády přijal tibetského duchovního vůdce dalajlámu na půdě ministerstva. „Zkusil jsem to a jde to. Jsem hrdý na to, že jsem oficiálně, jako člen vlády této země, pozval dalajlámu na ministerstvo a ukázal tak, že ne všichni tady servilně klečí před Pekingem na kolenou. Tak více odvahy, dnešní zodpovědní, ať se nemusíme opět stydět!“ zvolal Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…