David Rath řádil v rozhlase. Islám je prý jako nacismus

15.05.2019 19:59

V rámci úterní předvolební debaty Českého rozhlasu se debatovalo o migraci, dotacích z EU a dvojí kvalitě potravin. Debatovat dorazili Dita Charanzová (ANO 2011), Marcel Kolaja (Česká pirátská strana), David Rath (Česká Suverenita), Dagmar Krylová (PATRIOTI PRO NEUTRALITU), Jiří Černohorský (Aliance národních sil), Antonín Baudyš (Cesta odpovědné společnosti), Mário Rusenko (Romská demokratická stana) a Adam B. Bartoš (ROZUMNÍ a Národní demokracie – STOP MIGRACI – NECHCEME EURO). Došlo i na ostrá slova vůči islámu, který David Rath přirovnal k nacistické ideologii.

David Rath řádil v rozhlase. Islám je prý jako nacismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Anketa

Byl podle Vás Jiří Fajt odvolán z čela Národní galerie oprávněně?

95%
3%
hlasovalo: 6971 lidí
Hned v úvodu Marcel Kolaja (Piráti) zahájil debatu vysvětlením, co ho ke kandidatuře vedlo. „Já kandiduji kvůli tomu, že tyto volby jsou extrémně důležité a rozhodnout, jestli bude Evropa svobodným liberálním prostorem na světě, nebo jestli ji přenecháme oligarchům, či nás budou škrtit konzervativci, nebo ji necháme rozbít nacionalisty. A já bych chtěl bránit jako zástupce politické síly liberálního středu právě svobodu v Evropě,“ odtajnil Kolaja své záměry.

Antonín Baudyš (Cesta odpovědné společnosti) kandiduje, aby zajistil pro Českou republiku podle svých slov nejlepší pozici během „trhání Evropy“. Dagmar Krylová (PATRIOTI PRO NEUTRALITU) uvedla, že se jí nelíbí vměšování do našeho státu a naší identity, které by chtěla omezit. Následoval Mário Rusenko (Romská demokratická strana) a přednesl své důvody pro kandidaturu: „Chceme mít, my Romové, také své zastoupení, jelikož jsme občané České republiky, jsme i součástí této společnosti a máme také právo podle demokratických platforem mít své zastoupení o nás a s námi.“

Dita Charanzová (ANO) řekla, že by chtěla ve své práci europoslankyně pokračovat i v následujících pěti letech. Chtěla by hájit zájmy českých občanů a firem. A dodala, že například prosadila levnější volání na evropská čísla. Adam B. Bartoš (ROZUMNÍ a Národní demokracie - STOP MIGRACI - NECHCEME EURO) podoktl, že do Evropského parlamentu kandiduje, aby taktéž hájil zájmy českých občanů, a v té souvislosti si neodpustil i připomínku vůči Charanzové a mluvil o „skandální věci“ ohledně migrace z Afriky do EU, kterou Charanzová prý nedávno podpořila.

Poté dostal slovo i David Rath (Česká Suverenita), jenž chce podle svých slov zastavit migraci a s tím související islamizaci Evropy. Také poukázal na africké migranty a mluvil také o hlasování Dity Charanzové, načež se rozvášnil a byl několikrát přerušován moderátorem Janem Pokorným, kterého žádal, aby ho nechal domluvit. „Já už jsem vás nechal domluvit,“ ohradil se moderátor a na Rathovu prosbu, že dořekne větu, mu odvětil: „To říkáte vždycky, nakonec těch vět je pět.“ „Paní Charanzová hlasuje proti premiéru Orbánovi a opět ho podráží v Evropském parlamentu,“ dokončil Rath svou větu o migraci s poukázáním na spojenectví premiéra Babiše se svým maďarským kolegou Orbánem.

Jakožto poslední promluvil i Jiří Černohorský (Aliance národních sil) a souhlasil se slovy Ratha o migraci a dodal, že je na tom špatně i česká tradiční rodina.

„Je neuvěřitelné, že kolegové mají potřebu kandidovat do EP na základě lží a dezinformací,“ dostala se ke slovu opět Charanzová a reagovala na to, že nikdy prý nehlasovala proti zájmu českých občanů a usnesení o Africe, o němž se diskutující zmiňovali, je pro nás právně nezávazné. V tom vstoupil do její řeči Rath a začal se překřikovat i s moderátorem Pokorným, který mu ostře připomenul: „Pane Rathe, tady jsou nějaká pravidla, my je budeme dodržovat.“

Fotogalerie: - O islámu před tureckou ambasádou

Předčítání projevu Kláry Samkové o islámu před vel...
Předčítání projevu Kláry Samkové o islámu před vel...
Předčítání projevu Kláry Samkové o islámu před vel...
Budova turecké ambasády v Praze
Předčítání projevu Kláry Samkové o islámu před vel...
Předčítání projevu Kláry Samkové o islámu před vel...

„Pan Rath tady lže, cílem usnesení byl boj proti rasismu, ohledně kvót jsem hlasovala proti nim,“ reagovala Charanzová. O migraci se zmínila i Krylová a migranti by podle ní měli tolerovat české zákony a pravidla.

„Česká republika je sedmou nejbezpečnější zemí světa a my bychom se měli snažit, aby to tak zůstalo,“ započal řeč Kolaja a podotkl, že bychom měli posilovat agenturu Frontex a předcházet migraci. A Bartoš se zmínil, že jejich hnutí vadí i pracující cizí dělníci, kteří svou výplatu posílají do zemí svého původu a vyvolávají rvačky.

Černohorský označil Frontex za „soukromou cestovní agenturu“, kterou řídí „vedení Evropské unie“. Kdo je oním vedením EU, však již neupřesnil. Rath se pak zaobíral i migrací z islámských zemí. Islámskou ideologii přirovnal k nacistické, a to vedlo moderátora Pokorného k prohlášení, že se od toho Český rozhlas distancuje. Rath mu pak započal vysvětlovat, že islamisté rozdělují lidi na věřící a nevěřící stejně jako nacisté na árijce a neárijce. „To je podkladem islámu jako náboženství,“ pokračoval Rath a dodal, že v islámských zemích žil řadu týdnů. „Takže dovolená,“ vysloužil si Rath posměšek moderátora Pokorného. „To vůbec nebyla dovolená, působil jsem tam pracovně, vím, jak islám funguje,“ komentoval Rath dále a hovořil o údajném rozdělování ze strany islámu na „lidi“ a na „podlidi“.

Fotogalerie: - Absurdní proces Davida Ratha

V kavárně Malostranské besedy proběhla autogramiád...
Přijeli i lidé z Hostivic
Vydavatelka knihy Petra Paroubková
Kniha Absurdní proces je třetím dílem psaným z věz...
Přichází autor David Rath
David Rath dává rozhovory

Charanzová souhlasila, že se musíme chránit před radikálními islamisty a musíme pomáhat zemím, z nichž migrace pochází. Brusel podle ní poslední migrační vlnu nezvládl a vinu prý nese především Evropská komise.

Pokračovalo se s tématem dvojí kvality potravin. Rath dvojí kvalitu označil za „ponižující věc“ a Kolaja mluvil o tom, že je toto téma složité a je třeba jej řešit, a to i na národní úrovni. Krylová poukázala, že se to „vymyká zdravému rozumu“, a Baudyš uvedl, že nám „Evropská unie zakazuje, abychom kontrolovali potraviny, a je proti volnému pohybu zboží“.

„Chtěl bych jenom dodat, že potraviny jsou dvojí a některé potraviny jsou i škodný, mohou škodit na zdraví, pan Rath to ví, protože je doktor a kolik lidí je na základě těchto potravin nemocných, mají různé nemoci a tak dále,“ vyjádřil svůj názor vůči problematice dvojí kvality potravin Rusenko, jenž by chtěl, aby byla díky státní kontrole potravin „kvalita dobrá, sloužila lidem a nebyla předražená“. Kandidují prý, aby se potraviny zlevnily, podle něj kvůli problémům kvality potravin dochází až k úmrtím.

Fotogalerie: - Za vystoupení z EU

Demonstrace Společně za vystoupení z EU na Václavs...
Demonstrace Společně za vystoupení z EU na Václavs...
Tomáš Ortel
Demonstrace Společně za vystoupení z EU na Václavs...
Demonstrace Společně za vystoupení z EU na Václavs...
Demonstrace Společně za vystoupení z EU na Václavs...

Následoval dotaz Evy Jiřičné, jak se dá dostat z fondů Evropské unie co nejvíce financí. Rath pobaveně vyřkl: „Asi každý ví, jaké trable já mám a s fondy už nechci mít vůbec nic společného. Mně to pro jednou stačilo na celý život.“ A pak pokračoval: „Ale teď vážně, problém spočívá v tom, že se mění struktura fondů,“ poukázal Rath, že již nejdou peníze na výstavbu infrastruktury, vysokorychlostních tratí či do zdravotnictví, ale spíše třeba na projekty neziskových organizací a zbytečné projekty.

Následoval Bartoš, který si postěžoval: „Já zrovna nerozumím, proč mám odpovídat paní Jiřičné, protože víme, že paní Jiřičná není jen známá architektka, ale je to známá ‚pravdoláskařka‘, nevím, proč zrovna jí bych měl odpovídat.“ Řekl, že dotace nechtějí a chtěli by spíše Evropskou unii „rozbít“. Jmenoval zvláště projekty, kolem nichž se „motají Piráti a Soros“.

Charanzová připomněla, že jsme vůči EU v přebytku, ale jiná stránka již je, kam ony peníze směřovaly. Chtěla by především, aby se peníze redistribuovaly podle potřeb České republiky, a souhlasila se slovy premiéra Andreje Babiše, že bychom měli rozhodovat, na co budou peníze z Evropy použity. „Tak to bude super, řepka dostane víc, hurá!“ glosoval Rath.

Fotogalerie: - Babiš a celostátní sněm ANO

5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO

„Já to vidím támhletím, protože patnáct let, tady jak připomněla, jsme součástí Evropské unie, za patnáct let sem plují dotace. To jsou miliardy, miliardy, otázkou je, kam plují a kam mizí a pro koho. A proto my kandidujeme a chceme mít nad tím kontrolu a budeme chtít vědět, kam ty dotace byly směrovaný a jestli to vůbec splňovalo účel,“ myslí si Rusenko.

Závěrem Kolaja podotkl, že nám chybí koncepce, jak efektivně evropské fondy čerpat. A zmínil se o firmách ovládaných skrze premiéra Andreje Babiše, které dotace hojně využívají.

Záznam celé debaty si můžete přehrát zde:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

8:48 Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

Na začátku listopadu zemřela vdova po zavražděném mafiánovi Antonínu Bělovi. Podle zjištění deníku P…