Dceru dala očkovat. Souhlasila, hlásí poslankyně. ,,Fakt?" Je zle

08.07.2021 10:52 | Ze sítí

Poslankyně hnutí ANO Barbora Kořanová na sociálních sítích oznámila, že nechala proti covidu očkovat svou dceru. Dočetla se o sobě, že je trapná.

Dceru dala očkovat. Souhlasila, hlásí poslankyně. ,,Fakt?" Je zle
Foto: Screen Xtv
Popisek: Poslankyně Barbora Kořanová v pořadu Luboše Xavera Veselého

Od 1. července je možné v Česku očkovat děti starší dvanácti let. Někteří rodiče své děti k očkování zaregistrovali, někteří váhají a někteří očkování svých dětí striktně odmítají.

Poslankyně za hnutí ANO Barbora Kořanová na Twitteru prozradila, že svou dceru už nechala očkovat. Prý to s ní probrala a dcera sama se chtěla nechat očkovat, čehož si prý jako její maminka cení.

„Moje dcera podstoupila očkování proti COVID-19. Vše jsme spolu i lékaři probrali, rozhodnutí bylo na ní, pokud by mi řekla, že si to nepřeje, tak bych to respektovala. Jsem ráda, že se pro očkování rozhodla. Je to jediná efektivní cesta z této krize a těší mne, že i dcera k tomu chce přispět. Chci tímto vyzvat všechny, kteří ještě očkování nepodstoupili, aby se nechali očkovat. Děkuji všem, kteří mou výzvu zváží,“ napsala.

Barbora Kořanová promluvila.

Pod příspěvkem Kořanové se rozjela živá diskuse. Někteří lidé se poslankyni smáli. Zaznělo, že pokud je dítě nezletilé, tak či tak za něj rozhoduje rodič.

„Jestli je dcera nezletilá, tak byste to měla rozhodnout vy. Jak by to asi dopadlo, kdyby se všech dětí ptali, jestli chtějí být např. očkovány proti tuberkulóze?“ padl dotaz. „Protože dítě nemá zkušenosti, aby rozhodovalo o svém zdraví a málokteré dokáže odhadnout rizika. Například při řešení úrazového pojištění se většinou dítěte neptáte, jestli ho chce. To samé s helmou na kolo,“ zaznělo také.

Kořanová promluvila

Kořanová promluvila

Poslankyně se o sobě také dočetla, že je „trapná“.

„Každý, kdo nemá v hlavě slámu nebo nějaký skutečně závažný zdravotní důvod, se nechá očkovat. Nedělejte ze samozřejmosti senzaci, je to trapné. Lidi, jděte se očkovat, neděláte to jen pro sebe, ale i pro lidi okolo!“ zvolala jedna z diskutujících.

Kořanová se ale dočkala i slov podpory. Někteří z diskutujících poznamenali, že konečně našli téma, ve kterém se s poslankyní ANO shodnou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…