Dějepisná soutěž pro děti: Nejsympatičtější byli Hitlerjugend. Neděláme si legraci

21.08.2015 16:53

Na kuriózní průšvih si pravděpodobně zadělala základní škola Jemnice, která vyslala svoje družstvo na dějepisnou soutěž v Třebíči. Chlapecký tým jménem Hitlerjugend Jamnitz, ve stejnokrojích a páskách s hákovými kříži se umístil třetí. Zároveň se však stal nejsympatičtějším školním týmem. Celou kauzu prošetří Česká školní inspekce. Informuje Echo24.cz.

Dějepisná soutěž pro děti: Nejsympatičtější byli Hitlerjugend. Neděláme si legraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Děti ceremoniálu s údivem přihlížely
reklama
V Jemnici jsou spokojení, vyslali do soutěže dva týmy a jeden z nich se umístil na třetím místě. Žáci devátých tříd se údajně na klání pečlivě připravovali, dokonce i s pomocí kantorů. „Podle organizátorů i učitelů, kteří jim s přípravou kostýmů pomáhali, nešlo o nic zlého.“
 
Do soutěže se přihlásilo mnoho týmů. Například Bombarďáci, Nezlomná Anglie, Pivní pupek a pak právě Hitlerjugend Jamnitz, který odkazuje na organizaci, jež za druhé světové války sdružovala německou mládež. Ani rudé pásky s hákovými kříži nechyběly.
 
„Jako nejsympatičtějsí družstvo soutěže je vyhlásili lektoři na jednotlivých stanovištích. Ta soutěž vypadá tak, že je asi dvacet stanovišť a na nich jsou lektoři – ať už jsou to zaměstnanci muzea nebo dobrovolníci,“ vysvětloval hlavní organizátor akce Michal Zábrš a dodal, že na základě podkladů z jednotlivých stanovišť získali chlapci z Hitlerjugend Jamnitz ocenění nejsympatičtějšího družstva.
 
 
Zábrš podotknul, že do celkového hodnocení se započítávalo i zpracování kostýmů. „Chlapci před samotnou soutěží předstoupí před takovou ‚módní komisi‘, která jejich kostýmy vyhodnocuje. Zároveň se hodnotícím nějak představí, vždycky je to velké divadlo.“
 
Ač se nezdá, že by byl někdo ze situace v rozpacích, Česká školní inspekce má v plánu začít se případem zabývat. „Dostali jsme stížnost a začneme ji šetřit hned na začátku září, jakmile začne školní rok. Zatím nemáme ucelené informace, situaci budeme muset ověřit na místě. Celou událost ale bereme velmi vážně a důsledně posoudíme, jestli došlo k nějakému pochybení,“ řekl pro Echo24.cz náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys. Dodal také, že je možné že tento případ přeroste inspekci přes hlavu a bude nucena jej postoupit příslušným orgánům.
 
V Jemnicích zatím problém nevidí a mají radost z dobrého umístění. „Myslím si, že tím, že to družstvo získalo dokonce titul nejsympatičtější družstvo celé soutěže – to získalo od odborné poroty – tak tam asi nevystupovali nějak provokativně a nezpůsobile,“ myslí si ředitel ZŠ Jemnice Zdeněk Hirt. Chlapcům také poděkoval za umístění a „vzornou reprezentaci školy“.
 
Původně se zpráva o úspěších družstva objevila i na webových stránkách školy, odkud bylo později odstraněno jméno týmu a fotka ve „sporných kostýmech“.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kecy, prdy! Vzdělanci, jděte se vycpat, vymetla Babišovy odpůrce Klára Samková. Vytáhla hrozné věci

14:40 Kecy, prdy! Vzdělanci, jděte se vycpat, vymetla Babišovy odpůrce Klára Samková. Vytáhla hrozné věci

Klára Samková na Facebooku zkritizovala odpůrce Babiše a Prymuly. Prý tato kritika pochází z tábora …