Dějinný zlom! Ponořen do odpudivé stoky! Včera šéfredaktor pochválil Zemana... A už letí slina od Erika Taberyho

05.08.2015 7:35

Šéfredaktor Respektu Erik Tabery se zostra pustil do svého kolegy z novinářské branže – Jaroslava Plesla. Vadí mu, že se šéfredaktor MF Dnes zastává Martina Konvičky, který prý otevřeně slibuje koncentrační tábory a smrt oponentů. „Plesl ponořil svůj list do odpudivé stoky,“ je zhnusen Tabery.

Dějinný zlom! Ponořen do odpudivé stoky! Včera šéfredaktor pochválil Zemana... A už letí slina od Erika Taberyho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Tabery

Tabery v komentáři, který zveřejnil na internetovém portálu časopisu Respekt, reaguje na komentář šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla, jenž vyšel včera na stránkách téhož deníku. Plesl se v něm zastává prezidenta Miloše Zemana, který dle něj zachraňuje náš systém, neboť se prý rozhodl fungovat jako hráz proti rizikovým politickým nováčkům jako je šéf protiislámské iniciativy Martin Konvička.

Co napsal Jaroslav Plesl? Podívejte se ZDE

Ten prý nicméně dle Plesla popsal správně a jako jeden z prvních, že nastanou problémy s uprchlíky. „Ve společnosti ‚lepších lidí‘ je kvůli těmto názorům Martin Konvička persona non grata – islamofob, rasista, fašista, nácek, Hitler. Vyberte si nálepku, jakou chcete, dejte ji Konvičkovi na čelo a odkopněte ho na okraj společnosti, protože říká věci, které tu slyšet nechceme,“ napsal Plesl ve svém komentáři.

Podle Taberyho se šéfredaktor MF Dnes snaží těžit ze strachu Čechů z běženců a zachránit tak dle něj umírající noviny. „To je dějinný zlom. Šéfredaktor nejčtenějšího seriózního listu se zastává a v některých ohledech dokonce chválí člověka, který otevřeně slibuje koncentrační tábory a smrt oponentů. Jaroslav Plesl to navíc dělá naprosto manipulativním způsobem. Snaží se vzbudit dojem, že je tu jedna skupina lidí, kteří jsou slepí a tvrdí, že není nic lepšího na světě, než příchod uprchlíků. Ti prý nevidí žádné potenciální problémy. Pak tu je skupina druhá a v jejím čele jsou podle Plesla dva vizionáři, Konvička a Miloš Zeman, kteří problémy chytře předvídali. Slušná agitka,“ říká Tabery.

Odpudivá stoka

Situace je ale dle něj naprosto odlišná. I největší zastánci uprchlíků prý říkají, že s nimi přicházejí i velké problémy. Od Konvičky, Zemana a Plesla se ale údajně liší tím, že nechtějí na strachu z uprchlíků vydělávat. Polemizují s obavami, které vychází z neznalosti či odporu k jinakosti, ale především tvrdí, že je zkrátka nutné snažit se pomoci lidem v nouzi.

„Ano, doba je pro tisk těžká. Všichni se s tím potýkáme. Nicméně lidé v médiích by neměli zapomínat na svou primární roli a tou je věcně informovat a nešířit ve společnosti paniku. Většina si to naštěstí evidentně uvědomuje, Plesl ponořil svůj list do odpudivé stoky,“ nelíbí se šéfredaktorovi časopisu Respekt.

Celý komentář k přečtení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

17:40 Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV pozval komentátora serveru Info.cz Petra…