Děkujeme, pane Babiši, napsal na síť známý zpěvák. A pak se rozčiloval, že nejde o agitaci

11.08.2014 21:37

Do senátních a komunálních voleb zbývají dva měsíce a strany postupně rozjíždějí své kampaně. Mezitím se předseda hnutí ANO Andrej Babiš objevil na Konopišti na víkendovém festivalu kapely Kryštof. Ta mu poděkovala na svém profilu na sociální síti Facebook, což vyvolalo bouřlivé reakce fanoušků.

Děkujeme, pane Babiši, napsal na síť známý zpěvák. A pak se rozčiloval, že nejde o agitaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Jsem rád, že přijel a byl nadšený a to tak, že chce přijet zase. Nikos ho musel přemlouvat, aby neplatil za jeho pitu a `caciky`, Ondrovi málem zaplatil za Ostravar 2x :-))) I díky němu Kempy existují, takže velký dík, pane Babiš... A teď si mě rýpalové `sežerte` :-)))))“ napsal na profil kapely Kryštof její frontman Richard Krajčo a připojil i fotografii s Andrejem Babišem.

Příspěvek ale rozpoutal bouřlivé reakce. „Prosím bez té politické agitace, Richarde,“ napsala pod příspěvek například Štěpánka Martanová, redaktorka České televize. „A kde ji čtete prosím?“ dostalo se jí odpovědi od frontmana.

Na festival totiž finančně přispívá firma Agrofert, stejně jako například na červencové Colours of Ostrava. Babiš v minulosti sponzoroval kapele Kryštof i turné a Krajčo sedí v redakční radě Babišova deníku MF Dnes.

„Mezi řádky, prosím. Už to, že ho takhle fotíte a nadšeně o něm píšete na FB, je (ať chcete, nebo ne) politickou propagací pana Babiše. To, že je politik, od člověka na jeho pozici nejde `odpárat`. (Nechce se mi věřit, že jste tak naivní, abyste to sami nevnímali.) Nemyslím to zle, neberte to, prosím, jako útok. Ale tenhle `akord` mi také neladil,“ napsal další ze čtenářů.

Někteří fanoušci, kterých má facebooková stránka kapely více než 212 tisíc, se ale vyslovili proti kritice. „Panebože, a já myslela že `Kryštofí` fanoušci jsou normální rozumní lidé... Co blbnete, lidi? Kdo z vás pana Babiše opravdu zná, aby mohl takhle kritizovat? Je to sponzor, měli byste být vděčni, že i díky němu si užíváte skvělou muziku ve skvělém prostředí s bezva lidmi,“ napsala jedna posluchačka.

Sám Krajčo posléze také zareagoval. „Takže embargo??? Nemluvit, nepsat??? To mě zas nebavi... Jako sponzor měl právo tam být a já mu jsem za Agrofert a jeho partnerství vděčný. Stačí takto?“ napsal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…