Bývalá ministryně vnitra chtěla poslat za svou satirickou koláž novináře do vězení. Odsoudili ho a včera osvobodili. Je to přelomový rozsudek pro celé Německo, radují se lidé. „Naléhavě vyzývám všechny občany: Nenechte se cenzurovat. Bojujte za svobodu projevu a tisku,“ řekl pro ParlamentníListy.cz David Bendels, šéfredaktor Deutschland Kurier, jehož příznivci už šíří další satirické memy ministryně.
Foto:
Jane Frank
Popisek: Bojuju za svobodu projevu - kartonové podobizny v životní velikosti vyrobili a vystavěli kolem soudu v Bambergu včera fanoušci šéfredaktora Davida Bendelse.
Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
Pokud se někdo zajímá o německou politiku, VonRupp
, 15.01.2026 15:58:35
tak gávno ví, že Nancy Faeser je ta nejkřivější, hnuzná, zlá sv..., eh .mrvha v Bundestagu, parádní příklad antidemokratické, fašistoidní šiřitelky zlá a rozvratu. Jen ji mohlo napadnout žalovat někoho za takovou malichernosti. Hrůza spočívá v tom, že se vůbec první soud konal! Naštěstí byl ten nebezpečný nesmysl smeten. Naše soudy by se měly dobře rozhlédnout a rozmyslet, než začnou soudit na základě udání. Svoboda mínění a projevu musí zůstat nedotknutelná. A pozor na úmysly Evropské komise! Té takové svobody vůbec nevoní.