Dělal si srandu z ministryně, hrozilo mu vězení. Soud v Německu, jaký jsme nezažili

15.01.2026 9:47 | Reportáž
autor: Jane Frank

Bývalá ministryně vnitra chtěla poslat za svou satirickou koláž novináře do vězení. Odsoudili ho a včera osvobodili. Je to přelomový rozsudek pro celé Německo, radují se lidé. „Naléhavě vyzývám všechny občany: Nenechte se cenzurovat. Bojujte za svobodu projevu a tisku,“ řekl pro ParlamentníListy.cz David Bendels, šéfredaktor Deutschland Kurier, jehož příznivci už šíří další satirické memy ministryně.

Dělal si srandu z ministryně, hrozilo mu vězení. Soud v Německu, jaký jsme nezažili
Foto: Jane Frank
Popisek: Bojuju za svobodu projevu - kartonové podobizny v životní velikosti vyrobili a vystavěli kolem soudu v Bambergu včera fanoušci šéfredaktora Davida Bendelse.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud se někdo zajímá o německou politiku, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVonRupp , 15.01.2026 15:58:35
tak gávno ví, že Nancy Faeser je ta nejkřivější, hnuzná, zlá sv..., eh .mrvha v Bundestagu, parádní příklad antidemokratické, fašistoidní šiřitelky zlá a rozvratu. Jen ji mohlo napadnout žalovat někoho za takovou malichernosti. Hrůza spočívá v tom, že se vůbec první soud konal! Naštěstí byl ten nebezpečný nesmysl smeten. Naše soudy by se měly dobře rozhlédnout a rozmyslet, než začnou soudit na základě udání. Svoboda mínění a projevu musí zůstat nedotknutelná. A pozor na úmysly Evropské komise! Té takové svobody vůbec nevoní.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…