Děláte nám v cizině ostudu. Poklonkujete Číně a Rusku. I na takové vzkazy prezident odpověděl

31.12.2014 10:54

Další část prezidentových odpovědí na vzkazy, které mu předal server Lidovky.cz, zveřejnil tento web dnes ráno. Miloš Zeman v nich odpovídá například na výtky, že zpochybňuje vazbu naší země na Západ, že poklonkuje Moskvě nebo že obhajuje autoritářské režimy v Číně a Rusku.

Děláte nám v cizině ostudu. Poklonkujete Číně a Rusku. I na takové vzkazy prezident odpověděl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech svůj vánoční projev
reklama

Například Jiří Podešva vyzval hlavu státu „Přestaňte z pozice prezidenta škodit České republice tím, že zpochybňujete její vazbu na Západ a směřujete ji k Rusku.“ Prezident v odpovědi uvedl, že vazbu České republiky na EU a NATO v žádném případě nezpochybňuje. „Naopak, jsem, jak známo, eurofederalistou a podporuji zahraniční mise naší armády,“ napsal Zeman.

Čeští komentátoři mají stále pocit, že někomu poklonkuju

Jan Matouš Zemana obvinil z toho, že je mstivý a zákeřný. „Na vaše poklonkování Moskvě ještě doplatíme,“ vyjádřil obavy Matouš. Prezident naznačil, že Matouše mohli zmást někteří čeští komentátoři, kteří prý mají neustále pocit, že někomu poklonkuje. „Zaměřte se více na fakta, doporučuji přepis mého rozhovoru pro První kanál ruské televize,“ uvedl Zeman.

David Schnitta hlavě státu vzkázal, že její postoje v zahraniční politice jsou katastrofální. „Proč obhajujete totalitní a autoritářské režimy (Čína a Rusko)?“ Zeman reagoval tím, že totalitní a autoritářské režimy nikdy neobhajoval a obhajovat nebude. „Faktem je, že upřednostňuji dialog před budováním nových zdí a překážek ve světě,“ dodal.

Jelcin čelil puči, na tom není nic směšného

Jiri Sperlin Offenbach, který podle svých slov žije v cizině, si myslí, že Zeman dělá ČR v zahraničí ostudu. „Jste už jako Boris Jelcin – výsměch,“ napsal Offenbach. „Měl byste si uvědomit, že Boris Jelcin byl politikem, který úspěšně čelil puči při rozpadu SSSR. Na tom není nic směšného,“ reagoval Zeman.

Petr Minář Zemanovi vzkázal, že je jen ruský slouha a hanba této republiky. „Vaše lži a sprostota hrubě porušují slib prezidenta, který jste složil. Patříte odvolat!“ Zeman na tento vzkaz reagoval krátce s tím, že pokud je něčí „slouha“, tak České republiky.

O azyl požádám. Na Vysočině

Pavel Novák Zemana vyzval, aby spolu s Klausem požádali o azyl v Rusku nebo v KLDR. „Nic lepšího než zmizet, nemůžete udělat,“ uvedl. Prezident na to reagoval tím, že ČR má moc rád. „Až skončím v prezidentském úřadě, požádám o azyl na Vysočině,“ poznamenal Zeman.

Jiří Toman mu zase vyčetl dlouhodobé provádění kroků, které škodí zájmům našeho státu. Konkrétně má na mysli prohlášení podporující zrušení sankcí proti Rusku, nebo jeho vystoupení v Číně. „ V kritice sankcí nejsem osamocen. USA nyní mění politiku vůči Kubě. Už dlouhou dobu upozorňuji na to, že sankce a blokáda autoritativním režimům jen pomáhají k tomu, aby se udržely,“ regoval prezident.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

9:07 Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se vrátil ke švýcarské schůzce prezi…