Dělnická strana se možná vrátí na scénu. Chce si ji zaregistrovat Vandasova matka

03.08.2013 21:45 | Zprávy

V roce 2009 byla Dělnická strana pod předsednictvím Tomáše Vandase zrušena rozhodnutím Nejvyššího správního soudu. Předseda si okamžitě poté založil Dělnickou stranu sociální spravedlnosti, která funguje dodnes, nyní se však na scénu může vrátit i původní značka.

Dělnická strana se možná vrátí na scénu. Chce si ji zaregistrovat Vandasova matka
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Tomáš Vandas na předvolebním mítinku v Mostě

Jak zjistil server Týden.cz, usiluje o ni Vandasova matka Hana Pavlíčková. Ta vede partaj nazvanou Strana pro Evropu a v roce 2011 Ministerstvu vnitra zaslala žádost o přejmenování strany právě na Dělnickou stranu. Ministerští úředníci změnu názvu odmítli se zdůvodněním, že název je zavádějící asociací na stranu, která byla jako extremistická zrušena.

„U veřejnosti by schválení změny názvu mohlo vyvolat mylnou domněnku, že zrušené Dělnické straně bylo umožněno obnovit činnost,“ píše se v odůvodnění. Pavlíčková se ovšem s odmítnutím nespokojila a obrátila se na Městský soud v Praze, pod jehož působnost případ spadá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nájmy dál letí nahoru. Někde i o tisíce

10:18 Nájmy dál letí nahoru. Někde i o tisíce

V některých městech ceny nájmů v poslední době drasticky vystřelily a zejména v Brně nájemníci nevěř…