Demonstrace chápu, já jsem tady hodně neplatičům daní šlápl na kuří oko, říká Babiš

11.05.2017 17:10

Ministr financí a šéf hnutí ANO se vyjádřil ke včerejším demonstracím v Praze, v Brně a dalších městech. Jen demonstrace na Václavském náměstí v Praze se zúčastnily až desítky tisíc lidí, některá média odhadují, že šlo o 20 až 30 tisíc lidí. Babiš uznává právo lidí demonstrovat, ale chápe ty demonstrace tak, že se mohou bouřit lidé, kterým šlápl na kuří oko.

Demonstrace chápu, já jsem tady hodně neplatičům daní šlápl na kuří oko, říká Babiš

„Lidé mají na protesty právo. Já to chápu, protože já jsem tady šlápl na kuří oko mnoha lidem, kteří neplatili daně. Mně už dnes chodí desítky až stovky podpůrných esemesek a e-mailů. To, z čeho mě tady pan premiér neustále obviňuje, to není pravda. Chápu, že když ČSSD měla propad preferencí, tak toto je způsob, jak se mě zbavit a získat nějaká procenta,“ podotkl Babiš pro Českou televizi.

Následně zopakoval to, co zaznělo už na včerejším mnohahodinovém jednání sněmovny. Je přesvědčen, že nic neudělal a že proti němu Sobotka vede kampaň. Přesto je připraven ustoupit a hnutí ANO prý navrhne na post ministra financí jiného kandidáta, aby mohla vláda dovládnout do konce období. Z tohoto důvodu hodlá Babiš požádat premiéra ještě dnes o svolání koaliční rady, kde se kauza vyřeší. „Já se hádat nechci,“ konstatoval Babiš.

Podle svých vlastních slov nebude požadovat odchod Sobotky z vlády, byť údajně jako premiér porušil hned dvakrát koaliční smlouvu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…