Den pádu cenzury připomene první přenos ze sametové revoluce

24.11.2019 7:20 | Zprávy
autor: čtk

Program nazvaný Den pádu cenzury připomene dnes v Praze první přímý televizní přenos z demonstrace na Letenské pláni při sametové revoluci v roce 1989. Na místě někdejšího protestu proti komunistické totalitě se uskuteční třeba vystoupení komiků a konat se bude také vysílání záběrů z demonstrace. Vyplývá to z informací Památníku ticha Bubny, který akci pořádá v projektu Komunikace 89, mezi jehož partnery jsou i Česká tisková kancelář (ČTK) a Česká televize.

Den pádu cenzury připomene první přenos ze sametové revoluce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pamětní deska sametové revoluci na Národní třídě

Už v poledne začne naproti výstavnímu pavilonu Komunikace 89 vysílání na velkoplošné obrazovce na tribuně stadionu Sparty. Do pondělních 13:00 na ní budou moci lidé vidět záběry z demonstrace před 30 lety, ale také videa z akce Autodialog s Václavem Havlem. Při ní mohli lidé nahrávat o minulém víkendu vzkazy bývalému prezidentovi Havlovi v automobilu Volkswagen Golf, ve kterém Havel prožil přelomové události roku 1989 i první měsíce v prezidentské funkci.

Od 15:00 se bude asi do 16:30 konat u výstavního pavilonu Komunikace 89 program Den pádu cenzury moderovaný členy divadla Vosto5. V programu například vystoupí na téma cenzura skupina stand-up komiků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sledujte, co se bude dít. Důležitý výstup proti tajným službám

8:04 Sledujte, co se bude dít. Důležitý výstup proti tajným službám

„Putin chce celou Ukrajinu a kus Evropy.“ Tento závěr na základě zpravodajských informací předložila…